Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire fájdalmas egy szemölc...

Mennyire fájdalmas egy szemölcs eltávolítása?

Figyelt kérdés

A talpamon van 2 szemölcs lassan három éve, de nem merek velük orvoshoz menni, mert ami utoljára történt nem volt túl kellemes.


10-szer kellett fagyasztani, ezek is rohadtul fájtak de még elviselhető volt. A baj akkor kezdődött amikor az ürge elkezdett érzéstelenítés nélkül éleskanállal dolgozni. A fájdalom okozta hirtelen reakcióként leharaptam a nyelvem elejét (kb 1 centit) ami máig látszik. Ez még egy plusz kör volt a sürgősségire. Ezután nem tudtam egy hétig se normálisan enni, se járni. Ha ez ilyen fájdalommal jár, akkor inkább így fogom leélni az életem. Kinek mi a tapasztalata?


2022. nov. 5. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Anno tini koromban volt egy nagy szemölcs a talpamon. Nem mertem elmondani senkinek, cikinek éreztem. Kerestem házi praktikákat. Minden este fürdés után egy fél mazsolát ragasztottam a szemölcsre. Egyszer csak elkezdett befeketedni, megkeményedett, majd végül teljesen fajdalommentesen leesett. Helye sem maradt.


Aztán lett egy szemölcs a karomon is, és mivel mindig takargattam, az ujjamra is átment. A karomról egyszer sikerült lekaparnom (ez sem fájt) és azóta se jött elő, pedig évekig ott volt. Az ujjamon ugyanez, csak azt levágtam. Párszor újra nőtt de aztán eltűnt évekre, most pár hete jött elő megint, most is levágom. Nem fáj, nincs benne semmi.


Volt egy a hónaljamon is, azt meg egyszer véletlen lenyisszantottam borotvával, de az sem nőtt vissza azóta sem.

2022. nov. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Évekkel ezelőtt szedtek ki a talpamból egy szemölcsöt érzéstelenítéssel és egyszeri beavatkozásal. Magán bőrgyógyász volt. Azt nem állítom, hogy mennyire élveztem de ki lehetett bírni. Tehát az attól messze volt mint amit a kérdésedben írsz.
2022. nov. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerintem egyelőre maradok a házi módszereknél és kipróbálok pár újat...
2022. nov. 7. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!