Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki volt már: Mennyire fájdalm...

Aki volt már: Mennyire fájdalmas egy anyajegy/szemölcs eltávolítása?

Figyelt kérdés
Nagyon-nagyon félek
2014. jan. 18. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Függ a bőr vastagságától, de amúgy szinte semennyire. Nagyon fejlett technikák vannak érzéstelenítésre és magára az eltávolításra is. Meg se fogod érezni. Én csak annyit éreztem, hogy piszkálják a bőröm, tehát magát az érintést éreztem, fájdalmat semmit.

Fejbőrömön lévő anyajegy kellemetlenebb volt, mert a fejbőr tele van idegekkel, és vékony.

Utána, ha kiáll az érzéstelenítő, olyan érzésed lehet, mintha valami összecsippentve tartaná a bőröd - tehát picit fáj, mégiscsak egy seb, de egyáltalán nem számottevő. Ha zavar, vehetsz be rá valami fájdalomcsillapítót.

2014. jan. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen eltávolításra gondolsz? Lézeres, lefagyasztás, kimetszés.


Nekem szemölcskimetszés már volt(taplból) és az injekciós érzételenítés talpba r..hadtul fájt. Amúgy semmi fájdalmat nem éreztem vágásoknál, olyan volt mintha a körmömet vágták volna.

2014. jan. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szemölcs az a vádlimon van, az anyajegy pedig az alhasamon, de az nagyon picike. Nekem azt hiszem vágni fogják, nem lézerrel, mert akkor nem lehet vizsgálatra küldeni vagy nem tudom... de már a gondolattól rosszul vagyok! azt se tudom, mert nem mondták így külön, vajon egyszerre megcsinálják 2helyen, vagy 2x kell visszamenni?
2014. jan. 18. 15:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egyben megcsinálják, nekem anno megcsinálták egyszerre legalábbis.

A vádli és az alhas is relatíve jó helyen van fájdalomszempontból. Ne félj, még ha jár is egy kis kellemetlenséggel, annyira jó utána, hogy levették! És tényleg nem fáj.

2014. jan. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a bíztatást! :-)
2014. jan. 18. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!