Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » EESZT! Rendszerhiba vagy...

EESZT! Rendszerhiba vagy visszaélés?

Figyelt kérdés

EESZT-ben az eRecepteknél a kiváltott vények közül számtalan olyan gyógyszer van amit nem én szedtem és nem is én váltottam ki, azonban az előző háziorvosom írta fel őket és mind ki is lett váltva. Előző háziorvosomnál évekig nem is jártam.


Lehetséges, hogy az előző háziorvosom visszaélt az adataimmal és más betegeknek az én nevemre írt fel gyógyszert vagy rendszerhiba lehet? Közel 100 ilyen tételről van szó, amiket rendre a város különböző pontjain ki is váltottak.



2022. nov. 11. 01:41
 1/6 anonim ***** válasza:
13%

A recepteket nem is látod, csak 3 hónapig, illetve amíg ki nincs váltva, nemhogy azt, hogy melyik patikában használták fel.

Egyébként jól vagy?

2022. nov. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A tettest a rokonság körében keresd, akik tudják a TAJ számodat. Egyébként érdekelne hol látod a kiváltás helyét, mert az nem szerepel az adatok között.
2022. nov. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1! Az elmúlt évek összes receptjét listázza, igen a kiváltott vényeket is. Veziófrissítésnek "hála" már sem a felíró orvost, sem a kiváltás helyét nem listázza jelenleg, de nemrégiben mindkettő információ látható volt.
2022. nov. 11. 02:09
 4/6 A kérdező kommentje:
#1! Köszönöm kérdésed egyébként igen jól vagyok csak igen kellemetlen mikor elmész egy szakrendelésre és a kezelőorvos kérdezi, hogy milyen problémákra lettek szedve ezen gyógyszerek, Te meg azt se tudod miről van szó.
2022. nov. 11. 02:13
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

[link]

Itt a betegéletút lekérdezés alatt kiadja azt is, hogy milyen gyógyszer hol lett kiváltva. Ha ott eltéréseket tapasztalsz, akkor azt akár az oldal alján lévő űrlap segítségével is jelezheted a NEAK felé.

2022. nov. 11. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
85%
Egyrészt az #5 által leírt módon be tudod jelenteni, ha úgy látod ez valamiféle hiba vagy probléma. Nem tudom rendszerhiba-e és azt sem, hogy hogyan lehetséges az, hogy valaki kivált helyetted valamit, hacsak nincs meg nála a TAJ kártyád, meg személyi is kell hozzá. TAJ számot ugyan bemondásra is elfogadnak, de akkor is kell a személyazonosságot ellenőrizni és rögzíteni is. Mondjuk az furcsa, hogy pont a te háziorvosod és mind onnan ered. Nem tudom, tegyél bejelentést.
2022. nov. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!