Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Érvelést kell írnom az eutanáz...

Érvelést kell írnom az eutanázia kérdéséről, ezért megpróbálok minél átfogóbban utánajárni. Az ellenzői nagyon sok helyen említették érvként, hogy etnikai vétség/morális kérdés, valamint a visszaélés lehetőségét. Ez hogy értendő?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 25. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Etikai inkább , de ez nem a leglényegesebb pillanatnyilag . Az orvosi eskü az élet megmentésére törekszik az életet tartja előrébb a likvidálásnál . A lefizetés által megvesztegethető orvosszakértő hamisít szakvéleményeket ezzel halálra ítélhet bárkit , másrészt titkokat adhat ki ami további visszaélésekre ad lehetőséget .
2016. ápr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, elírtam. :D köszönöm szépen.
2016. ápr. 25. 19:11
 3/7 anonim ***** válasza:

A passzív eutanáziával nagyon könnyen vissza lehet élni és a legtöbb helyen vissza is élnek vele. Persze Magyarországon ez illegális, de a kutya nincs aki bizonyítani tudja.

Ugye a passzív eutanázia azt jelenti, hogy az orvos nem avatkozik közbe, hagyja a beteget meghalni. Főleg onkológiai vagy krónikus beteg osztályokon fordul elő, mivel a közhiedelemmel ellentétben az egészségügyi dolgozó is ember és semmi élvezetet nem talál abban ha valaki évekig szenved, így ha adódik egy lehetősség inkább hagyja a beteget elmenni és nem engedi, hogy tovább szenvedjen.

Valaki szerint ez már etikátlan.

De ebbe a körbe tartoznak a gépre kötött emberek is. Sokszor évtizedekig csak a gépek tartják életben, és lekapcsolni sokak szerint gyilkosság. Viszont ha azt nézzük, aki 2 napja van gépen és olyan a betegsége simán túlélheti. Itt jön a képbe megint a visszaélés. Ha egy tömeggyilkos kerül gépre vagy csak egy olyan politikus akivel nem szimpatizálsz akkor lekapcsolnád ha legális lenne a passzív eutanázia?

Nem egyszerű dolgok ezek.

2016. ápr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Orvostanhallgató vagyok, megpróbálom röviden leírni, amit nekünk mondott egyszer az egyik gyakorlatvezetőm.

Az emberek az eutanáziára gyakran azt szokták mondani, hogy "nem vagy isten, hogy halálra ítélj embereket". Fent említett gyakorlatvezetőm mondta erre, hogy "nem vagy isten, hogy szenvedésre ítélj embereket". Szóval a lényeg, és amivel én is egyetértek, hogy az orvos a MINŐSÉGI élet védelmében kell(ene), hogy dolgozzon. Annak semmi értelme, hogy olyan betegek fekszenek tömegesen az osztályokon, akik csak a fájdalmat érzékelik, egyébként öntudatlanok. Pl. ahová most járok gyakorlatra, van egy 90 körüli néni, ha bemegyek hozzá és megkérdezem tőle, hogy "XY néni, hogy érzi magát?" kétféle választ kapok: vagy azt nyöszörgi, hogy fáj (szeptember óta vagyok itt gyakorlaton, a néni régebb óta van itt, de még senki sem hallotta, hogy bármi mást mondott volna), vagy a b verzió, hogy üres tekintettel bámul. Nem tűnik fel neki, hogy foglalkoznak vele, nem érzékel semmit a külvilágból. (pl.ha egy kulcscsomót zörgete, vagy integetek az arca előtt, nem reagál rá semmit.) A fájdalmat viszont érzékeli, pedig pokoli erős fájdalomcsillapítókat kap. Ha én lennék az orvosa biztos nem tartanám életben, hiszen neki a halál megkönnyebbülés lenne. Kínozom azzal, hogy életben tartom.

Viszont ott van, amit feljebb is írt valaki, hogy azért nem válogathatok a betegek között, mert valakit kedvelek vagy sem, vagy jót tesz-e a társadalomnak...

Kérdező, ha van még kérdésed a témával kapcsolatban, írj nyugodtan, akár itt, akár privit, szívesen válaszolok.

2016. ápr. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megírtam az érvelést, én is hasonló érveket sorakoztattam fel. Végül mellette érveltem, mert még a negatív érvekkel együtt is maximálisan egyetértek az utolsó válaszolóval, mivel nem kényszeríthetünk senkit az életre. Egyébként nagyon jól sikerült, bár ezt a témát sokkal hosszabban is lehetne tárgyalni.
2016. ápr. 27. 05:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Az orvostudomány nem mindenható és tévedett eddig és tévedni is fog . Az ő módszerei némelyike nélkülözhetetlen (pl életmentő műtétek , fogászat de némelyek egyenlők a lassú halállal ) sugár kemó amelyek túlélési esélye 15% . Akkor ez nem gyógymód . Az egyén felelős az életéért , bizonyos fokig szűrheti mit fogyaszt mit tesz maga épüléséért rombolásáért . Nem könnyű egyik fél szerepe sem .
2016. ápr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Minőségi élet". Ház igen. Erről mindig a 600 grammos kis koraszülöttek jutnak eszembe amiknek a napi ellátása is alaphangon 70 ezer Ft/Fő (dolgoztam ilyen helyen), hónapokig bent fekszenek, tehát a végére milliós költség az ellátásuk, és 100-ból jó ha egyből ember és nem szobanövény lesz a végén.

Valahol meg kéne húzni a határt, de erre úgy tűnik képtelenek vagyunk.

2016. ápr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!