Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Terápiás kapcsolatban érezted...

Terápiás kapcsolatban érezted már kínosan magad, hogy furcsán viselkedik az orvosod?

Figyelt kérdés
Olyan helyen fog meg, ahol nem szeretnéd? Nem tudod eldönteni, hogy közeledik vagy a terápia része? Csábító, kétértelmű mondatokat fogalmaz meg? Dícsérget a külsődre tesz megjegyzést.

2021. máj. 6. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért fog meg? Az semmilyen terápiának nem része például... Ha kényelmetlenül érzed magad vele, akkor vagy mondd el neki, hogy te ezeket tapasztalod a részéről és ez neked rossz és nem érted, vagy egyszerűen ne járj hozzá.
2021. máj. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Természetesen nem. Aki ilyet tesz, az nem való pszichológusnak. Az összes szakember tudja, hogy egy terápiás kapcsolat az egyenlő a munka kapcsolattal. Az már egy másik dolog, hogy ennek ellenére a kliensek egy része elkezd kötődni és teljesen mást lát már bele ebbe a kapcsolatba...
2021. máj. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem is pszichológus az illető, hanem pszichiáter. A pszichológus terapeuta nem orvos. Hagyd ott, keress egy pszichológus végzettségű pszichoterapeutát, a pszichiátereknek nem ez a fő szakterülete, hanem a gyógyszerezés. És jó azonos nemű terapeutát választani mellesleg. Nem orvosok között könnyebb jót találni.
2021. máj. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2# Mi van akkor, ha ezt a terapeuta alakítja ki. Hiszen neki az a jó, ha minnél tovább jársz hozzá és fizetsz neki. Persze tudom, hogy van érzelmi áttétel és sok kliens szerelmet érez, de esetemben pont fordítva érzem. Az van hogy a terapeutám úgy viselkedik. Például kaptam tőle egy feladatot: hogy írjam le az ideális férfit... leírtam rànézett a papíromra elolvasta ..erre azt mondja ez pont olyan mint én. Mit kezdene maga velem? És közben ràm kacsint. Mondom, magával semmit. Van tovább.. minden alkalommal elmondja, hogy én vagyok a kedvenc páciense. Ha belépek az ajtón a derekamat fogja meg és úgy kísér be. Előfordult, hogy csak spontán megölelt mikor távoztam. Bárikor írhatok neki üzenetet szinte azonnal válaszol..most hírtelen ennyi jutott eszembe.
2021. máj. 6. 20:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ijjj, hagyd ott
2021. máj. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
Egyébként miért ne lehetne ez egy terápia része? Lehet felméri,hogy kezeled az ilyen helyzeteket mert lehet ilyen helyzetben volt traumád? Szerintem mond meg neki,hogy nagyon zavar téged ez a helyzet és félreérthető a viselkedése aztán ha folytatja hagyd ott.
2021. máj. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, ez gáz. Nem, nem fér bele a terápiás kapcsolatba. Az ölelgetés pláne nem. Az üzenetre válaszolás viszont normális. Ha pl. komolyabb krízisbe kerülsz vagy időpontot módosítanál, normális hogy reagál.
2021. máj. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

2# vagyok. Írtam, hogy aki ilyet tesz, az nem való pszichológusnak. A tied már átlépte azt a határt, ezért ajánlom, hogy mielőbb váltsd le!


(Az azonnali ragálás normális. Az ölelés egy krízishelyzetben belefér, de gyakran és spontán nem! A flörtölő megjegyzéssel és a "kedvenc páciens" szöveggel, illetve azzal hogy a derekadnál fogva kísér be, már rég túl messzire ment.)

2021. máj. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire nem szabadna közelednie.

Képzésnek része hogyan kell megfelelő távolságot tartani és az etikai kódex része, hogy be is kell tartani különben elveszik a praktizálás jogát.

2021. máj. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon nincs rendben. Biztonságban kellene érezned magad vele, ő viszont kihasználja az erőkülönbségeket. Szerintem sürgősen keress valaki mást és jelentsd a pszichológus kamaránál
2021. máj. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!