Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy frissen végzett orvos...

Egy frissen végzett orvos (rezidens) minden féle gyógyszereket felírhat? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Egy barátom par honapja diplomázott le, tehát már orvos, van pecsétje, ott a neve előtt a dr.

Kértem tőle hogy írjon fel nekem egy gyógyszert, de azt mondta hogy ő nem tud csak így.

Ez igaz? Miért nem tud felírni egy orvos gyógyszert?

Kinek írhat és kinek nem? Hogy van ez?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. nov. 17. 10:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát mindenfélét nem írhat fel, csak azt amit a szakterülete engedélyez.
2022. nov. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Bármit bárkinek nem írhat fel, szép is lenne. De ha megkérdezed tőle, el fogja neked is mondani.
2022. nov. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

És azt honnan lehet tudni hogy melyik szakterületen milyen gyógyszert lehet írni?


Illetve gondolom azért antibiotikumot vérnyomás csökkentőt meg ilyesmiket mindenki írhat, nem?

2022. nov. 17. 10:46
 4/21 A kérdező kommentje:

És hogy van hogy bárkinek nem?

Mitől függ hogy kinek igen, kinek nem?

2022. nov. 17. 10:47
 5/21 anonim ***** válasza:
75%

Vérnyomáscsökkentőt pont úgy nem írhat fel minden orvos, mint ahogy antidepresszánst sem.

[link]

2022. nov. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy milyen orvosnak tanult.


Nyilván egy pszichiáter nem fog antibiotikumot vagy gyulladáscsökkentőt felírni, ahogyan egy urológus sem fog antipszichotikumokat felírni.

2022. nov. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
A praxisához tartozó pácienseken kívül önmagának (és talán családtagjának) írhat fel gyógyszert. Barátnak, ismerősnek, ha nem tartozik hivatalosan a betegei közé, akkor nem.
2022. nov. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Tehát családtagnak igen, barátnak nem?

Nem teljesen értem ebbe a logikát, az én szervezetem se működik máskeppen szerintem mint a testvéréjé mondjuk.

2022. nov. 17. 11:29
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a logika, hogy nem életszerű, hogy a saját gyermekedet elviszed egy másik rendelőbe, egy másik orvoshoz, hogy vizsgálja meg, és lássa el gyógyszerrel. Vagy a szülőket.

Ha barátnak is írhat, akkor kinek nem?

És az is fontos, hogy az orvosnak teljes képe legyen arról az emberről, aki rábízza az egészségét.

Anno volt a cégnél üzemorvos, és így teljes joggal foglalkozhatott velem, és persze a körzeti (akkor még az volt). Ott is csóválták erősen a fejüket, mert hol egyikhez, hol másikhoz mentem.

Te most barátként kérsz egy gyógyszert. És ha elpatkolsz? Lehet olyan betegséged, allergiád van, vagy olyan más gyógyszert is szedsz, amelyiket nem szabad a kért dologgal együtt alkalmazni? Akkor mi van?

2022. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

8: pro familia felírhatja, de ugye monitorozzák a receptfelírásokat, tehát hamar kiderülhet, hogy kamuból ír fel és aztán továbbadná neked.

Meg ugye ez alapvetően ütközik az orvosi etikával!!!

2022. nov. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!