Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » GDPR óta szabályos ha név...

GDPR óta szabályos ha név szerint hívják be a beteget?

Figyelt kérdés
2022. dec. 1. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Miért, mit mondjanak? A szifiliszes úr jöjjön? :D
2022. dec. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

A postaládára is ki van írva a neved, nem?


Itt se úgy mondják be, hogy Gipsz Jakab a kankójával van soron... :-D

2022. dec. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Hely válogatja. Valahol sorszám van(főleg privát), államiban inkább név szerint.


Amúgy nem érdemes ezen rugozni. Orvosnál mindenki a saját nevére koncentral és nem a máséra.

2022. dec. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3

Szerintem a sorszámozás is inkább az érkezési sorrend megkönnyítése/könnyű betartása miatt van, nem a törvények miatt, és inkább csak zsúfolt, forgalmas rendelőkben. Ahol használják ott már a GDPR előtt is volt.

Ha viszont pl. előzetes bejelentkezéssel időpontra mész, akkor eleve nem húzol sorszámot, hanem csak odaülsz 5-10 perccel előtte. Nem marad más megoldás ezáltal, csak kinéz az asszisztens, hogy XY itt van-e.


Nálunk 11 éve építették a kistérségi rendelőt, mindenhol ott vannak az ajtók felett a sorszám kijelzők, de még sose láttam, hogy használták volna. :D

2022. dec. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

„államiban inkább név szerint”


Hol? Mert Budapesten többnyire nem. Kijelző nincs, a sorszámmal (ha kapsz egyáltalán) szintén nem sokra mész az esetek többségében. De ez megfelel a választóknak, szóval ez a rendszer marad.


Akiket név szerint szólítanak, azok soha nincsenek ott. :)


Következő!

Következő!

Következő!

Következő!

2022. dec. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

„Nálunk 11 éve építették a kistérségi rendelőt, mindenhol ott vannak az ajtók felett a sorszám kijelzők, de még sose láttam, hogy használták volna. :D”


Nekem az a kedvencem, amikor minden ajtó felett világít a kijelző (azokba senki nem akar bemenni), kivéve azt az egyet, amelyikre 30 beteg vár. De ez Magyarország, ilyennek szeretjük!

2022. dec. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szabályos, mert az érzékeny adatok használata megengedett a vizsgálathoz, szükséges mértékben. Ahol sorszám van, ott is van erre mód, mert pl. mi van, ha elromlik a kijelző vagy a sorszámhívó rendszer meghibásodik?
2022. dec. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!