Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha egy rezidens orvos kezel...

Ha egy rezidens orvos kezel akkor rosszabb ellátást kapok mintha egy szakorvos?

Figyelt kérdés

Mert nagyon aranyos értelmes fiatalember volt, ő lesz a kezelőorvosom, de ott volt a névjegytáblájan hogy dr.XY rezidens orvos

Most akkor ez hogy van? Nem értem.

Mit jelent ezt? Még most tanulja?



#orvos #rezidens #szakorvos #Kezelő orvos
2022. dec. 6. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A rezidensek már megkapták az orvosi diplomájukat, DE mivel emberéletekről van szó, nyilván nem lehet frissdiplomásként felügyelet nélkül praktizálni. A rezidensek praktizálnak, és kvázi be vannak osztva más, rendes orvosok alá, akikkel megbeszélik a diagnózisokat, vizsgálatokat, aki felügyeli a munkájukat. Szóval rendes orvos, de még felügyelik a munkáját kb.
2022. dec. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapsz rosszabb ellátást, mert a rezidens orvos csak a szakorvos felügyelete alatt dolgozhat, mindenről informálnia kell őt és nélküle nem hozhat döntést.
2022. dec. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én barátnőm szülészorvos rezidens, és nagyon sokan dicsérik, jól végzi a munkáját. Konzultál is a felette lévő orvossal, de sokszor egyedül végzi a dolgát.

Ebből kiindulva nem hülyeség egy rezidenst választani ha amúgy jó, de még nincs meg a szakvizsgája.

Persze nem mindegy hogy milyen problémával küzd az ember.

2022. dec. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ohh értem, en is azt tapasztaltam hogy nagyon okosnak tűnt és szimpatikus is volt, csak megijesztett hogy rezidens statuszba van.
2022. dec. 6. 16:05
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Mar megvan a diplomaja, most nemreg kapta meg, es meg nincsen sok tapasztalata a gyakorlatban. Tulajdonkeppen most altalad is szerez maganak tapasztalatot. Engem is kezelt mar rezidens, es azt vettem eszre, hogy sokkal figyelmesebb volt es lelkiismeretesebb, mint amihez hozza vagyok szokva. Ilyen ertelemben nem kapsz rosszabb ellatast. A rezidenst segitik, iranyitjak az idosebb, tapasztalt kollegak is, de o most eleve nagyon akar bizonyitani, es jot tenni veled. Ha nem valami bonyolult muteted lesz vele, akkor en nem aggodnek a helyedben.
2022. dec. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Engem legutóbb vizsgált rezidens szakorvos nélkül. Szakrendelésen..
2022. dec. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Nagy valószínűséggel tökéletes ellátást fogsz kapni. Még nincsenek kiégve odafigyelnek jobban talán hogy mit csinálnak.
2022. dec. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

A napokban egy olyan hölgy vizsgált, akinek adjunktus van a neve alatt.

Az kórházban osztályvezető helyettest jelent.

Ha egy tanár a gimi folyosóján látná őgyelegni, simán bezavarná a terembe.

Olyan hatalmas nagy szakmai tapasztalata neki sem lehet. Nyilván több egy rezidensnél.

Az orvosi pálya folyamatos tanulás, de mégis könnyen előfordulhat, hogy egy idősebbnek hiába van nagy rutinja, de részben bele is fáradt, részben a tudomány is előrébb jár. Papíron lehet, hogy napra kész, de hogy a gyakorlatban is alkalmazza-e, nem biztos.

2022. dec. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Sokkal inkabb egy odafigyelo rezidens, mint egy nyegle , kiegett doki. Ne aggodj!
2022. dec. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat és a megnyugtatást, tényleg jó kezekben vagyok, már sokkal jobban is érzem magam, a heten meg bent kell maradnom, de de mar 100X jobb

Kicsit szégyenlem is magam hogy kételkedtem benne.

Éljenek a rezidensek!

2022. dec. 7. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!