Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rezidens végezhet vizsgálatot...

Rezidens végezhet vizsgálatot szakorvos nélkül?

Figyelt kérdés

2022. aug. 19. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Az a dolga.
2022. aug. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. aug. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Rezidens már nem hallagató, hanem végzett orvos.
2022. aug. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért ne végezhetne?
2022. aug. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3

Oké, de mégis csak olyan gyakornok-féle, nem?

2022. aug. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5.


NEM! Diplomás, kész, orvos. Csak nem szakosodott.

2022. aug. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%

6

Akkor miben áll a "rezidenssége"? Nem szakosodott? Akkor körzeti orvos? Vagy meddig rezidens?

2022. aug. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7.


A "körzeti orvos" szakvizsgás.

2022. aug. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok orvos, de amennyit egy volt középiskolás orvos osztálytársam mesélt, már egyetem alatt is foglalkoznak lényegében önállóan betegekkel. Nyilván egyszerűbb esetekben, és nem tudom hogy ez mennyire hivatalos és mennyire a munkaerőhiány szülte kényszermegoldás.

Egy rezidens már elvégezte a 6 éves orvosit, több év gyakorlati tapasztalata van egyetem mellett, plusz ugye rezidesként még szintén évekig dolgozik élesben.

2022. aug. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

Látom vannak bajok:D


Előbb 6 év orvosi egyetem, majd szakképzés. A szakképzés első 24 hónapjában rezidens, a maradék (jellemzően 3-4 év, szaktól függően) időben szakorvosjelölt.


Amikor az ember egyetem után elkezd dolgozni, akkor eleinte természetesen mindig ott van valaki a seggében, aki felügyeli, mivel gyakorlati ismerete relatíve kevés van. Pár hónap után azért már egészen használható, így egyre többet dolgozik önállóan. Vizsgálni természetesen vizsgálhat, de szükség esetén egyeztet szakorvossal.

Beavatkozásokat is végezhet, eleinte persze áll mögötte szakorvos, de azért a szakképzés alatt nem állnak állandóan mögötte...

2022. aug. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!