Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sürgős! 18 éves lány vagyok,...

Sürgős! 18 éves lány vagyok, mi lehet a bajom, menjek a sürgősségire?

Figyelt kérdés

22:25- egészen mostanáig hányok (+ megy a hasam)

Már legalább 15x hányhattam ezalatt az idő alatt.


Nem érzem jól magam, lefeküdni se tudok. Aludni egyáltalán nem aludtam.


(Előzmények; semmi olyat nem ettem ami ezt válthatná ki, akkor kezdett el fájni az este mikor egy családi konfliktus közben nagyon féltem/ideges voltam)


Menjünk-e anyukámmal a sürgősségire vagy milyen gyógyszert vegyek be? Bár úgyis kihanynam



2022. dec. 17. 06:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Ehettél valahol valamilyen romlott ételt? Környezetedben bárkinek hasonló tünetei vannak?

Lázad van?

Én vagy romlott étel miatti gyomorrontásra tippelnék, vagy vírusos fertőzésre.

Pár éve én is átestem hasonlón. 1-2 nap alatt elmúlik, igyál sok vizet, ez fontos, hogy ne száradj ki. A kóla ilyenkor segít, csökkenti a hányingert és cukros.

Bennem a banán és a háztartási keksz maradt meg.

Ha rosszabbul érzed magad, szédülsz, magas lázad lesz vagy kiütéseid, akkor hívd fel az ügyeletet, beszélj velük.

Jobbulást!

2022. dec. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%

Hú, bocs, arra nem figyeltem, hogy esetleg idegesség áll mögötte.

Akkor viszont görcsoldó segíthet. No-spa, akár 2-3 és algopyrin egyszerre, nekem ez használt.

2022. dec. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 NTBS ***** válasza:
63%
Szerintem ne. Valószínűleg összeszedtél valamit és azért volt. Valamelyik délután én is így voltam. Elmúlt gyógyszer, orvos nélkül.
2022. dec. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%
Hát felénk most calici vírus szedi az " áldizatait". Lehet, hogy te is bekaptad? Gyógyulást!
2022. dec. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
Hasad is fáj? Hol? Lehet hogy nincs köze a stresszhez.
2022. dec. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez csak a hányós vírus. Nem tudnak mit csinálni bent se veled, próbálj pihenni, ne egyél, hideg vizet igyál, 2 percenként egy evőkanállal. Esetleg anyukád elmehet vehet Hipp ORS italt vagy Biogaia ORS port neked ami pótolja a vitaminokat és elektrolitokat. Délutánra jobban leszel.
2022. dec. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Lázam nem volt, korábban 37.4 volt a hőmérsékletem


Próbálok inni meg ilyenek (kajával nem próbálkoztam még),de még mindig ritka szarul érzem magam

2022. dec. 17. 10:48
 8/22 anonim ***** válasza:
66%

Lazad majd kb ma lesz, ha lesz.

Calici van most, gyors lefolyasu. Haziorvosi ugyelet kiszaradas elleni port tud felirni.

Hideg vizet kortyolgass , enni max haztartasi keksz. Ha jobban vagy napokig dietazz, szedj probiutikumot.

2022. dec. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Szia! Jobban vagy már azért?

Egy óvónő barátnőmnek ugyanez volt, csak hasmenéssel 1-2 napig ment ez nála.

Belázasodott, gyenge volt és alig állt fel a wc-ről.. Bár neki van egy mellékbetegsége is sajnos, ami pluszban rátett.

Tesztnél kiderült, hogy covid volt, csak a hasára ment.

Remélem már jobb neked.

2022. dec. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Jobban vagy kérdező?Ha semmi sem marad meg benned, menj ügyeletre, kapsz injekciót és nem száradsz ki. Jobbulást.
2022. dec. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!