Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem kéne emelni a társadalombi...

Nem kéne emelni a társadalombiztosítási járulék összegén jelentősen emelni?

Figyelt kérdés
Szerintem a most fizetendő összegből nem tartható a rendszer mükődése.

2022. dec. 19. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Te miről beszélsz? Kb havi 60 ezret adózok TB-re és ezért sem kapok LÓXART SEM állami ellátásban, max valami fertőzést, vagy egy tök buta, esetleg bunkó orvost. A wc papírról nem is beszélve...

Hova kellene még emelni?

2022. dec. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Neked igen.
2022. dec. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom te nem dolgozol/adózol?
2022. dec. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

MINEK?! Hogy még többet lopjanak belőle?!


Sőt!


Érdemes lenne csökkenteni (mentő, sürgősségi persze fontos), hiszen mindenki, aki normális ellátást akar, az magánba megy.

Aki meg nem tudja megfizetni, az államiban akkora várólista van, hogy mire sorra kerülne a beteg, addigra meghal....


Aki meg munkanélküli, annak meg már a jelenlegi is sok a semmiből és más fizeti helyette vagy mi az adónkból az önkormányzatokon keresztül...


Szerintem a rendszer működése azért nem tartható, mert a bevétel nagy része a politikusok zsebébe vándorol és nem oda, ahova kéne!!!!!!!

2022. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Emelni? Beteg voltam, 3 hónapra kaptam időpontot vizsgálatra. Elmentem magánorvoshoz, 3 hónap múlva (mire az első vizsgálatra eljutottam volna), már két műtéten túl voltam, és letelt a 6 hetes gyógyulási szakasz is. Legutóbb UH-ra kellett volna mennem, 2,5 hónapra volt az első időpont. Magánorvoshoz mentem, 2 nap múlva kezemben volt az eredmény. Mindent én fizettem, zsebből. Akkor a TB-t mire is fizetem? Miért is kell emelni rajta, ha az ellátást nem tudom igénybe venni, mert mire időpontot kapok, vagy késő, vagy (ha szerencsém van), már meggyógyulok. A covid tesztet, (mikor beteg voltam) magamnak fizettem. Kórházból hazatért hozzátartozómat magánorvoshoz vittem, mert a kórházban (konkrétan SEMMIT!)nem csináltak vele. Akkor miért is fizessem a TB-t? Mesélhetnék még, de minek?
2022. dec. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azokét kéne emelni, akik feketén dolgoznak, és a minimális csekkes nyolcezret fizetik, ami a munkanélkülieknek van fenntartva...
2022. dec. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az adókat kellene csökkenteni, akkor nem érné meg nekik feketén dolgozni és összességében véve szerintem nőne a bevétel!!


Sehol máshol nem olyan magasak az adók, mint nálunk!

2022. dec. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
30%
Eszednél vagy? A bejelentett főállású TB havi szinten hagy ne mondjam mennyi, nálam csak ez kb. az adóm fele, és akkor ott van még eho meg stb., ellátásról meg ne is beszéljünk államiban. Valamid fáj és kapsz 2 hónapra időpontot, ha szerencséd van. Elküldenek 3 féle vizsgálatra, aztán máris 4-6 hónap és akkor még nincs diagnózisod, miről beszélsz? Jesszus! Fizessen az többet, aki letudja a havi 8ezerrel, szerencsétlen.
2022. dec. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Az alsó határon kellene emelni. Ha egy informatikus keres 1.000.000 Ft-ot, akkor fizet havi 185.000 TB-t. Ha valaki nem dolgozik, fizet 8.250 Ft TB-t. Mindketten ugyanazt kapják ezért a pénzért. Nem emelni, hanem egységesíteni kellene. Mint a kötelező vagy a casco biztosításnál. Ott sem azt nézik, hogy az autó tulajdonosa mennyit keres.
2022. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Igen, de azért maga a TB az nem csak az eü ellátást tartalmazza, aki meg magának fizeti, annak csak azt, viszont abból nyugdíja nem lesz pl., de amúgy igen, én sem értek egyet ezzel a 8000el.
2022. dec. 20. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!