Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha megszűnt a munkaviszonyom...

Ha megszűnt a munkaviszonyom egy hónapja akkor hova kell bemenjek csekket kérni/befizetni a TB-t?

Figyelt kérdés
azt már megnéztem, hogy durván 7000Ft havonta, Ügyfélkapun is meg lehetne csinálni, azonban nekem nincs ügyfélkapum, a NAV-hoz kell bemenjek ez esetben?

2018. dec. 5. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Előszöris menj el a helyileg illetékes munkaügyi központba, jelentkezz be álláskeresési támogatásra - maximum 3 hónapig folyósítják, és ez idő alatt nem kell a TB-vel foglalkoznod, rendezik.


Ez után a NAV-hoz kell bejelentkezni, lehet online is intézni ügyfélkapun, de szerintem érdemes személyesen odamenni, én is simán belekavarodtam a határidőkbe (túl hamar jelentkeztem be, és akkor feleslegesen kellett volna fizetnem, de élőben szerencsére eligazítottak), ott fognak mindenben segíteni. Itt egy kapcsolódó cikk is: [link]

2018. dec. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, azonban álláskeresési támogatásra tudtommal nem vagyok jogosult, mert 3 év folytonos munkaviszonyom nem volt.
2018. dec. 5. 13:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor viszont marad a NAV. :(
2018. dec. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, közönöm a segítséget!:)
2018. dec. 5. 17:31
 5/6 anonim válasza:
A legközelebbi NAV-hoz menj be.Kapni fogsz csekket.A TB-t visszamenőleg is ki kell fizetni,ha nem is vetted igénybe.2018-ban havi 7320 ft 2019-ben havi 7500 ft lesz. (ha 2017-ről is van elmaradásod 7110 ft volt havonta) A csekken nem szerepel összeg,te töltöd ki,legalábbis így volt 2018-ban Bp-en.
2018. dec. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bocsi a 2017 neked nem játszik.Talán másnak hasznos lesz...
2018. dec. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!