Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A férjemnek ezt a gyógyszert...

A férjemnek ezt a gyógyszert írta fel a neurológus, egy mr vizsgálat után. Ebben az esetben miért kell állandóan szednie?

Figyelt kérdés
A memoril nevű gyógyszerről van szó. Páromat szédülés miatt küldték többek között mr vizsgálatra,de kiderült az Mr vizsgálaton,hogy belső fülgyulladás okozza a problémát. Az Mr eredményében benne van viszont az is,hogy "agyállományon belül, frontálisan több apró góc látható, a flair mérésen magas jeladású, ennek klinikai jelentősége kérdéses." De, ezen kívül minden rendben volt, teljesen ép az artériás rendszer. Párom 48 éves, és sohasem volt baja a memóriájával. A vérnyomásra szed gyógyszert, mert magas, de nincsen probléma vele, szinten van tartva. A neurológus viszont azt mondta, ezt a memoril nevű gyógyszert jó lenne ha élethosszig szedné.Ezek az apró gócok az agyban, ahogy utána olvastam eléggé gyakoriak, általánosan ott vannak mr vizsgálatok eredménye képpen. Nem igazán értem, hogy akkori neki milyen okból lett ez a gyógyszer felírva, ráadásul állandóra ? Próbáltam beszélni az orvossal, de pont mától szabadságon van. Kérem aki egészségügyis, vagy jártas a témában, ha tud, segítsen némi felvilágosítással. Köszönöm

#Memoril gyógyszer #Apró gócok az agyban #Belső fülgyulladás
2022. dec. 22. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt miért nem az orvostól kérdezted meg???
2022. dec. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem én beszéltem vele, hanem a férjem. Rengeteg kérdése volt, de pont ezt nem kérdezte meg. Ahogy írtam, próbáltam telefonon elérni az orvost, de mától szabadságon van.
2022. dec. 22. 10:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez egy sima agyi keringésjavító szer. Semmi komoly,hosszabb szedés után hat.
2022. dec. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, igen ezt tudom.Csak azt a részét nem nem értem, miért látta szükségesnek az orvos ezt a gyógyszert.
2022. dec. 22. 16:27
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert szédül. Nekem is felírták ugyanerre. Hátha agyi keringészavar okozza a szédülést.
2022. dec. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó :köszönöm szépen a választ. Igazolva van a bal fülében a gyulladás. Ott van az ensenlyúlyért felelős rész a fülben. Valószínűbb, hogy ettől szédült. Nagyon alapos a neurológiára ha csak a biztonság kedvéért írta fel ezt a Memorilt. Már szerencsére mérséklődött a szédülés. Ha megkérdezhetem, neked meddig kell szedned ezt a gyógyszert illetve használ e.
2022. dec. 22. 18:36
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Még ki se váltottam. Én szklerózis multiplex gyanús vagyok egy éve legalább. Több tünet is van,de az mr még negatív. Szóval én még várok, valamint úgyse szüntetné meg minden bajomat.
2022. dec. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a választ. Jobbulást kívánok neked.
2022. dec. 22. 18:54
 9/11 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy jól tetted, hogy nem váltottad ki a gyógyszert. Párom 3 napja szedi, a szédülése már elviselhető szintű lett, de ettől a Memoriltól vissza tért neki, pont az ellenkezőjét váltotta ki a gyógyszer, mint amire fel lett a írva 😢
2022. dec. 23. 18:00
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

A Cavinton nevű gyogyszert szintén a belső fül vérkeringési problémáira találták fel és használták, használják.

Megfigyelték, hogy mintegy mellékhatásként az agyi vérkeringés serkentéseként a memóriára is jól hat.


Szintén hasonló lehet a szerepe a memorial nevű gyógyszernek is.


Nekem a fülemmel van baj, 20 éve szedem rá a cavintont .

2022. dec. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!