Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy működik a CT vizsgálat?

Hogy működik a CT vizsgálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ne haragudjatok, még nem voltam ilyen vizsgálaton.

Nem kértek tőlem vérvételt,semmit nem mondtak. Adtak egy időpontot és ennyi. Mármint a doki aki elküldött CT-re.

Azt sem tudom, hogy nem e vagyok e a kontrasztanyagra allergiás ( mert hallottam, hogy sok ember allergiás rá) és úgy nem végzik el.

Nekem gerinc ct-re kell mennem. Lehetséges, hogy oda nem kell a kontrasztanyag és ezért nem küldtek vérvételre?

Bocsánat ha sötétnek tűnök, semmit nem tudok ebben a témában. Tudom Google a barátunk, de inkább meghallgatnám a tapasztalatokat.


Köszönöm


2023. jan. 18. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Engem sem küldtek előtte vérvételre. Annyit mondtak a kontrasztanyag beadása után, hogy szóljak, ha rosszul vagyok.

Kicsit furán éreztem magam, de nem volt vészes.

2023. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem orrmelléküreg CT-m volt. Nekem nem volt kontrasztanyag. Miután bementem, megkértek, hogy a zsebemből pakoljak ki mindent egy tálcára (telefon, pénztárca, kocsikulcs). Majd megkértek, hogy feküdjek fel a vizsgáló asztalra. Utána betakartak egy ólom takaróval, ez kicsit nehéz volt. Ez után betoltak annyira a gépbe, hogy a fejem pont bent legyen. Megkértek arra, hogy csukjam be a szemem és csak akkor nyissam ki ha szólnak, illetve ne mozogjak. Majd elindult a gép. Kb. 3 perc múlva szóltak, hogy végeztünk, kinyithatom a szemem. Újra bejött az asszisztens, kihozott a gépből, kitakart, így felkelhettem. A tálcáról visszaraktam a cuccaimat a zsebembe, majd elköszöntünk egymástól. Mondta, hogy várnom sem kell, mehetek haza. Ha kapsz komtrasztanyagot, akkor utána megfigyelésre ott kell maradnod a váróban, érdemes vinni valamit, amivel el tudod ütni az időt.
2023. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem küldtek vérvételre, aztán mégsem kaptam kontrasztanyagot.
2023. jan. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Ct re való felvételnél kérdezd meg,kell e labor eredmény .Nekem kellett.
2023. jan. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Elvileg kell oda labor, ha adnak kontrasztanyagot, de ezt nem kérték meg, így akkor csak nativ vizsgálat lesz szerintem, gerincnél attól függ mi a kérdés, nem kell mindenesetben. Ha eddig nem volt ilyen allergiás reakciód, akkor azt, hogy allergiás vagy-e rá, azt nem lehet tudni, majd kiderül, sajnos ez ilyen.
2023. jan. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem koponya MRI volt. A beleegyező nyilatkozatnál ne kellett jelölnöm, hogy adhatnak-e kontrasztanyagot, ha szükséges.

Ha azt írtam volna, hogy nem, akkor is elvégzik a vizsgálatot, max kevésbé értékelhető.


Végül nem kellett kontrasztanyag, anélkül is jó lett a felvétel.

2023. jan. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
MR-nél mindenképp kell labor, CT-nél nem vagyok biztos kontrasztanyag adásnál.
2023. jan. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!