Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tegyek ha a vérhigító...

Mit tegyek ha a vérhigító injekciót nem tudom magamnak beadni?

Figyelt kérdés

Műteni fognak, nagy hasi műtét lesz. Még akinek kisebb volt ennél, az is napokig vérhigítót kellett szúrjon magának.

Na és ez az én félelmem: mit tegyek, ha majd hazaengednek ezzel és nem lesz aki beadja nekem? Háziorvoshoz nem hiszem hogy el fogok tudni járkálni (város másik fele), házhoz nem jön (örülök ha a telefont van ideje felvenni).

Ilyenkor mi a teendő? Vagy ha tudjátok hogy nem lesz ilyen helyzet, akkor nyugtassatok meg.



2023. febr. 18. 18:00
1 2
 1/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Eléggé valószínű, hogy kell. Nem nagy kunszt, első 2 kicsit fura meg ijesztőnek tűnik, de utána majd már röhögsz az egészen, bőr alá kell adni,van rá technika. Vagy ha van párod, akkor ő is beadhatja.
2023. febr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mindketten tűfóbiások vagyunk. Szinte biztosra veszem, hogy nem leszek rá képes. És esélyes hogy ő sem.
2023. febr. 18. 20:25
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Én vettem vérhigító teát, azt ittam. Én sem bírnám magam megszúrni.
2023. febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát nem tudom, valahogy meg kell oldani, ha kell, ez van.
2023. febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Tűfóbiásként nagyon együttérzek veled! Korábban egy sima vérvétel előtt is rettenetesen stresszeltem.

Voltam hasonló helyzetben, egy évig szurkáltam magam interferonnal. A kórházban a nővérke vezette a kezem az első alkalomnál. Így megtanultam, hogy kell szinte teljesen fájdalommentesen beadni. Azt javasolta, otthon vegyem elő a tűt, fecskendőt, ismerkedjek meg vele, hogy működik.

Ha a párod is fóbiás, szerintem csináld egyedül, próbálj nyugodtan viselkedni, tudom hogy nehéz, de meg tudod csinálni! Az elsőnél én is rosszul lettem, hozzászokni nem lehet, de ki kell bírni valahogy.

2023. febr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Remélem nekem is segíteni fognak megtanulni. Bár egyenlőre még a gondolattól is rosszul vagyok. De azért köszönöm a biztatást.
2023. febr. 19. 19:26
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyszer muszáj megmutatniuk, de amúgy youtube-on vannak videók, ahol bemutatják, össze kell csípni a bőrt és úgy beadni, akkor nem fog fájni. Persze nem egyszerű akkor sem egy tűfóbiásnak.
2023. febr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem kifejezetten a fájdalomtól félek. Maga az, hogy saját magamba szúrjam azt a tűt, aminek már a látványától is remeg kezem-lábam. Azt se tudom nézni, ha más szúr meg, nem hogy magamnak.

Ez olyan mintha azt mondanák, hogy menjek le egy pókokkal teli pincébe vagy ugorjak egy verembe, ahol hemzsegnek a kígyók. Abszurd hogy ezt elvárják tőlem.

2023. febr. 19. 19:52
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg valami ismerős nincs? Szomszéd, rokon, háziorvos asszisztens? Anya sem tudta magának mikor rákos volt, nekünk kellett gyerek fejjel szurkálni :(
2023. febr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ez igazán nehéz lehetett. :(

Próbálok keríteni valakit, de hát ismerősök, barátok dolgoznak, nem várhatom hogy naponta hozzám autózzanak. Nehéz ügy.

2023. febr. 20. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!