Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valakinek sokat kell...

Ha valakinek sokat kell orvoshoz járnia vagy többször volt már élete során kórházban, az jobban vagy kevésbé viseli jól, ha kap egy újabb betegséget?

Figyelt kérdés

#gyakori kórház
2023. febr. 22. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában kevésbé viseli meg, az ismeretlen rosszabb, mint a biztos rossz.
2023. febr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem lelkileg talan jobban viseli. Meg edzödött ugymond.
2023. febr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem visel meg különösebben.
2023. febr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyéni tapasztalatoktól függ, de általánosságban elmondható, hogy ha valakinek sokat kell orvoshoz járnia vagy már többször volt élete során kórházban, akkor valószínűleg tapasztaltabb lesz az egészségügyi problémák kezelésében, és képes lesz kezelni a stresszt és az érzelmeket, amelyek egy újabb betegség kialakulásával járhatnak.


Azonban természetesen minden betegség más, és az emberek eltérő módon reagálhatnak azokra. Az előző tapasztalatok általában segíthetnek az embereknek abban, hogy megbirkózzanak a betegséggel, azonban az új betegség komolyságától és a kezelési lehetőségektől függően lehet, hogy az illető szorongást, félelmet vagy más érzelmi reakciókat tapasztal.


Fontos, hogy az egészségügyi szakemberekkel folyamatosan kommunikáljon az újabb betegségről és a kezelési lehetőségekről, és kérjenek segítséget, amikor szükségük van rá. A család, barátok és más támogató személyek jelenléte és támogatása is segíthet az újabb betegség kezelésében.

2023. márc. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most vagyok benne az orvostól orvosig járásban és úgy veszem észre egyre rosszabbul viselem qmikor újabb problémák derülnek ki a vizsgálatok során.


Nálam ez azért van, mert nem igazán ismertem az egészségügy működését mivel ezelőtt nem voltam egy náthánál betegebb. Így teljesen pozitívan indultam neki: eszembe se jutott, hogy velem bunkók lehetnek vagy fájhatnak bizonyos kezelések, vizsgálatok.


Ahogy sorra gyűjtöm a tapasztalatokat, egyre jobban félek a rám váró következő vizsgálattól. Így attól is, hogy újabb betegség derüljön ki.

2023. márc. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!