Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki rivotrilt szed az most...

Aki rivotrilt szed az most hogy szerzi be?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy hiánycikk lett. Én már leszoktam, de kíváncsi vagyok, hogy akik nem, azok mit csinálnak most. A benzo nyugtatók nem vitaminok, hogy csak úgy abba lehet hagyni egyik napról a másikra.

2023. febr. 23. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
62%
Nem szedek, de ha ilyen helyzet adódna, mint ami most a rivóval van, akkor megpróbálnám fokozatosan csökkenteni és/vagy íratnék más gyógyszert, ami kapható.
2023. febr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg kapható más néven gyógyszer , amiben ugyanaz a hatóanyag, ami a rivoban van(clonazepam). Gondolom, akinek naponta kell szedni azt átállítják más benzora… kivéve azokat , akik pl. Epilepsziára szedik.

Siralmas, hogy vmi adminisztraciós hiba miatt van most ez a baszakodás.

2023. febr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"NEKEM CSAK A RIVOTRIL A JO!!!", meg "NEM AKAROK XANAX FUGGO LENNI" - de rivotril függő meg oké? Értem a gondolatmenetet.


Ez csak nyavalygás amit műveltek a rivotrillal.


Simán mehet nektek a Xanax, sikerült nem 1 embernek, és ebben nincs is siker, mert ez egy sima folyamat.


Ugyanúgy GABA agonisták, a dokid beállítja a megfelelő dózist és semmi különbséget nem fogsz érezni.


Egyébként őszintén mit gondoltok mi az alternetiva?


Nincs rivo nincs semmi? ? Vagy hogy gondoljátok?


Majd amikor ömlik a fos a gatyátokból az elvonási tünetek miatt és nem tudtok aludni meg hánytok 6 óránként - aztán mentek pszichiátriára ahol nem rivotrilt kapsz hanem valami antipszichotikumot ahhoz meg valami kamu diagnózist felírnak neked, és többet te nem kapsz rivocskát hanem finom quetiapine-t vagy haloperidolt a seggedbe vagy a szádba. Aztán ott leszel egy skizofrén szerű diagnózissal ami nem is igaz.


Utána jön a nosztalgia meg sírás hogy nem kértetek más ugyanolyan működésű gyógyszert mint a rivotril, mert az is GABA agonista és ugyanúgy működik, csak 1 nap mondjuk kétszer kell bevenni az 1 helyett. Megéri? Szerintem bőven.


És tisztázzuk, hogy a rivotril egy márkanév.


A hatóanyag clonazepam és az kell neked, nem a rivotril.


A clonazepam egy benzodiazepine (család), és abból rengeteg fajta van.


A legközelebbi ami hozzá áll az a diazepam (Seduxen). Ez ráadásul hosszabb ideig hat, ugyanúgy epilepsziásoknak adják meg szorongásosnak mint a clonazepamot.


Ezt azért ajánlom, mert felsőbbrendűbb mint a clonazepam (rivotril).


Miért? Mert ugyanazok az előnyök, plusz 3 aktív metabolitja van oxazepam, nordiazepam és temazepam. Ezek mind benzodiazepinek, mint a rivotril. Tehát egyszerre szednél 1 tablettával 4 benzodiazepine-t amik szorongásoldóak és nem, nem zombulsz le.


Annyi a bibi, hogy 1 doboz az kb. 2800 ft, szabadáras. De ez azoknak jó akik ilyen <=2mg-ot szednek rivotrilból. Nekik elég egy hónapra, talán kettőre is mert elég 2 naponta 1-et szedni. Ez a lehető legjobb alternatíva, ami mondom még tovább is hat mint a rivotril. Csak ezt nem hangoztatják ugye.


Aki többet szed vagy valamiért nem tetszik neki a diazepam, akkor ott van a lorazepam, ami 99%-ban ugyanaz mint a rivotril. Hosszú ideig hat, görcsoldó, izomlazító, és szerintem ami nektek kell és legjobb: szorongásoldó ugyanúgy.


De szerintem ha anyagi meg hatóanyagi szempontokat nézek, Xanax a nyertes.


Támogatásra kapható. Olcsóbb mint a kenyér vagy a tej, napi kétszer beveszed és kész, ugyanott vagy mint a rivotril.


Egyébként a rivotril:xanax arány 1:1 hatáserősségben, csak mondom.


1 a különbség, amit említettem, hogy napi kettőt kell bevenni. Szerintem minden homo sapiens ráébredne hogy mi éri meg meg mi nem.


Aki meg leragadt a homo habilis "ügyesember" evolúciós fázisban, az verje az asztalt hogy "NEKEM SCAK A RIVO A JO ERTED OKE?" - oké csak hiánycikk és már nem kapod, ez esetben hamarosan irány a pszichiátria, sok sikert, ha meg ott elkezdesz habilis módra megint asztalt csapkodni mész a zárt osztályra.


Gondoljátok át.

2023. febr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!