Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért agresszívek, arrogánsak...

Miért agresszívek, arrogánsak és nagyképűek az orvosok jelentős része?

Figyelt kérdés
Folyton olyan orvost fogok ki, aki agresszív vagy arrogáns vagy nagyképű. Miért csak nekem sikerült ilyen orvosokat kifognom? Egyáltalán miért ilyen negatív az orvosok nagy részének a személyisége, főleg a fiatalabbaké (azon belül is a női/budapesti orvosok produkálják legdurvábban a negatív személyiségi tulajdonságokat)?

2023. febr. 28. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem érdemes általánosítani.


Vannak bunkó és nem bunkó orvosok, mint ahogy vannak bunkó és nem bunkó emberek mindenhol.

2023. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Így a sokadik ugyanilyen kiírt kérdésed környekére gyanús lehetne, hogy veled van a probléma, nem az orvosokkal.
2023. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Nálad az orvos "arogáns vagy nagyképű" az elképzelhető hogy másnál nem az. Mi van ha az orvos normális és csak te vagy zakkant?


Természetesen jogod van véleményt formálni. Ha nem tetszik akkor irány a magánegészségügy.

2023. febr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Én azt tapasztalom, hogy az "arrogáns" jelző amolyan jolly joker, bármikor be lehet dobni más, ellenszenves emberekkel szemben (főleg, ha az illető határozott).
2023. febr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem állítanám, hogy mindegyik. Ahogy #1 is írta, bunkók mindenhol vannak, boltosok, mérnökök, sírásók között is. Viszont arra, hogy bunkó, arrogáns emberek miért léteznek, én is nagyon szeretném tudni a választ, de szerintem ezt a tudomány még nem fejtette meg. Egyébként megértem a frusztrációdat, a mi háziorvosunk is ugyanilyen (legalábbis a jelenlegi, az előző egy tündéri idős néni volt). Most is ahogy ezt írom épp gyomorgörccsel ülök a rendelőben (megfázással egyébként), mert már előre szorongok a megalázástól meg a hitetlenkedéstől amit kapni fogok. Dehát kibírja az ember, mert a táppénz meg a gyógyszerek miatt muszáj kibírni. Szerintem ezért is engednek meg maguknak ilyen stílust, tudják hogy úgy sem áll érdekedben kiállni magadért.
2023. febr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#2: Ez az első ilyen kiírt kérdésem. Honnan veszed, hogy több kiírt kérdésem van?


Amúgy az idősebb orvosokkal jól kijövök. Például múlt hét pénteken voltam szemvizsgálaton, imádtam az ottani orvost. :-)

2023. febr. 28. 14:09
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Az orvos nem azért van hogy jópofizzon meg szórakoztasson téged. Az orvosnak gyógyítania kell.
2023. febr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre, hogy az okos emberek szerények, a nagyképűek meg az arcoskodással leplezik a hibáikat és hiányosságaikat. Ez nemcsak orvosokra, hanem általában a megfigyelésem.
2023. febr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem nincs nagy tapasztalatom régebben csak gyerekorvoshoz jártam ahol nyilván kedvesek voltak a fiatalokkal. viszont pont ma voltam a honvéd kórház sürgősségin, ahol meg is lepődtem mert két orvos is vizsgált, mert egyiknek pont műszak vége volt, majd váltotta a másik és nagyon rendesek és segítőkészek voltak, pedig az első a 8 órás ügyelésének az utolsó 20 percében volt. az ápolók is egytől egyig nagyon pozitívak voltak. szóval nekem egy tök jó “csalódás” volt ez.
2023. febr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#9 vagyok, még azt akartam írni, hogy mindkettő fiatal volt, nagyon maximum 35. sajnálom, hogy neked volt ilyen tapasztalatod de többségben szerintem normálisak, egy két túlbuzgót leszámítva.
2023. febr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!