Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem kaphatom meg az...

Miért nem kaphatom meg az ACE-gátlót, ha fehérbőrű vagyok?

Figyelt kérdés

A betegtájékoztató valahogy úgy szól, hogy különösen a fekete bőrű személyeknél magasabb az angioödéma kockázata, akkor engem miért nem engednek hozzájutni az életmentő vérnyomáscsökkentőhöz? Miért az alternatíváját kapom?

(Kötekedőknek: a kérdés nem rasszista, hanem tény: [link]



2023. márc. 4. 11:45
 1/7 A kérdező kommentje:

[link]

az előző link végére került egy zárójel, ami elérhetetlenné teszi a cikket, itt a jó link

2023. márc. 4. 11:45
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki nem engedi?
2023. márc. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
háziorvos
2023. márc. 4. 11:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
És mit ad helyette, arb-t?
2023. márc. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen, pontosan
2023. márc. 4. 11:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem bízd rá, mit ad. Kérdezz rá az okára, nem támadólag. Hogy szeretnéd tudni, miért azt adja, miért nem a másikat. Kérd meg,hogy magyarázza el számodra is érthetően.

Ha ebben nem partner (és nem azért, mert éppen rossz napja van), akkor menj el szakorvoshoz, kérj tőle másodvéleményt.

2023. márc. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Számomra érthető, miért preferálják az orvosok: az adherencia, vagyis a terápiahűség ezen szereknél a legmagasabb, vagyis a legkisebb az esély, hogy a beteg a kezelést egy mellékhatás miatt megszakítja.

Viszont én nem tankönyv vagyok, hanem élő ember, aki tisztában van az ACE-gátlók esetleges mellékhatásaival, valamint a mortalitásra nézve messze magasabb védő szerepével.

2023. márc. 9. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!