Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi az oka annak hogy a vény...

Mi az oka annak hogy a vény nélkül kapható gyógyszerek ajánlott napi mennyiségét nem testsúlykilogrammonként adják meg mint pl egyes állatgyógyszereknél?

Figyelt kérdés

Ehelyett pl "Felnőtteknek napi 3 kapszula"


Vagyis napi 3 kapszula egy 160cm magas 45kg-s nőnek és szintén napi 3 kapszula egy 198cm magas 150kg-s kétajtós szekrény férfinek?!



#Gyógyszer adagok
2023. márc. 18. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Az hogy szarnak rá a gyártók mert semmi következménye nincs nem lesz ha te egyet veszel be vagy 2-t per nap. Nyilván ezek napi adagját igen, 160cm 45kg os nőkre tervezték, aztán higy ugyanez a mennyiség egy 130kg nak meg sem kottyan az már a fogyasztó problémája.


Ezek az étrendkiegészítők nem érnek/használnak annyit hogy patikamérlegen kéne kigrammozni kinek mennyi az adagja. Beveszed a pirulát azt' kész. Profit megoldva.

2023. márc. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A vényre kapható gyógyszerekét sem testsúlykilogramra adagolják. Ebből a szempontból nincs különbség.

De a kérdés jó, én is gondolkodtam már rajta, és nem tudom a választ.

2023. máj. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!