Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bölcsességfog műtét?

Bölcsességfog műtét?

Figyelt kérdés
Észrevettem hogy bal felül nő egy fogam, 22 éves leszek szóval lehetséges, hogy a bölcsességfogam lesz az. Azt szeretném kérdezni, hogy ahhoz hogy kihúzzák meg kell várni hogy kinőjjön teljesen? Nem a legszebb a fogsorom (fogszabályzó kéne) és félek, hogy csak jobban "eltolja" a fogsorom a bölcsességfog. Egyébként eddig nem fájt még, csak a nyelvemmel vettem észre, hogy van ott valami.
2023. márc. 24. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van, hogy soha nem nő ki teljesen. Nekem hármat húztak, de egyik sem fájt előtte.Ha normális irányban áll, talán jobb is lenne megtartani inkább.
2023. márc. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nemis fog kinőni viszont egy röntgen érdemes mivel nőhet vízszintesen nő és eltolja fogaidat és csúnyák lesznek. Nekem többször is nőtt csak kettő van felül nincs is a számba de lassan 30 éves vagyok és nem nőtt ki .
2023. márc. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt a fogorvos tudja csak megmondani egy kivizsgálás után. Egy teljes fogsorról készült röntgenkép nélkül nem igazán lehet szakmai döntést hozni a bölcsességfogaid sorsáról. Szökőévente illik elmenni egy teljes fogászati kivizsgálásra!
2023. márc. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nekem is az egyik fogam azért vették ki, mert elkezdte volna tolni a többet.

Nem bántam meg. Az a fájdalom semmi igazából, ami a műtét után van. Pár nap és vége az egésznek.

2023. márc. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsességfogak általában okoznak problémákat, és ha nincs elég hely a szájban, akkor azt javasolják, hogy távolítsák el őket. Nem kell várni, hogy teljesen kinőjön, mielőtt eltávolítják. És ne aggódjon a fogszabályozó miatt, mert a fogorvos meg fogja mondani, ha az eltávolítás előtt vagy után ajánlott a fogszabályozó. Legyen bátor és menjen el egy fogorvoshoz, hogy megvizsgálják a helyzetet és javasolják a megfelelő kezelést.
2023. máj. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!