Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Indokolt volt, hogy kint a...

Indokolt volt, hogy kint a szabadban a földön fekvő, felkelni nem tudó részeg emberhez ma este mentőt hívtam?

Figyelt kérdés
Egy jól szituált középkorú férfi, elvileg megbotlott, és nem tudott felkelni. Mondogatta, hogy nem kell mentő, de felkelni viszont nem tudott, részeg volt nagyon, ez érződött a beszédén is. Kint találtam a szabadban. Elég hideg van ma, nem mertem csak úgy ott hagyni. A mentősök viszont nem voltak túl boldogok, hogy ki kellett jönni.
2023. márc. 28. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Én is jártam már így. Csak akkor mínusz 8 fok volt, és nem tudtam hogy él-e az illető.


Egy bokorban feküdt. A mentős azt kérte, ebresszem fel és kísérjem el egy padig... Mondtam nekik hogy sötét este van, mínusz 8 fok, én pedig egy nő vagyok egyedül az utcán. Ne haragudjon meg, de nem ébresztem fel. Mit csinálok ha nekem támad??


De azért megvartam amíg kijottek. Még élt szerencsétlen.


Jól tetted te is, hogy nem hagytad ott.

2023. márc. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Emberséges. Találtunk már mi is mínusz fokban földön fekvő, jól szituált részeget, szerencsére ketten voltunk, egyedül nőként nem bírtam volna meg se mozdítani.
2023. márc. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Szia, igen.
2023. márc. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez sincs megoldva. Erre kéne lenni kapacítás. A mentős próbálja lerázni, mert nem szeretik ha összehányják a mentőautót. De ha meg esetleg meghal és volt kamera felvétel akkor téged segíségnyújtás elmulasztásáért fognak elő venni. Mi is találtunk részeget árokban mi is ráhívtuk a mentőt. Nem nagyon van más. egy időben kísérleteztek főleg a fővárosban a detoxos autókkal akik erre voltak felszerelve, de az egyik "reform" eltörölte. Azóta csak az OMSZ van.
2023. márc. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mentős vagyok és én mondom neked, hogy jól tetted, hogy kihívtad őket.


Ha látsz valakit a földön feküdni mindig ellenőrizni kell, hogy egyáltalán él e még és ha igen akkor eszméleténél van e.

Ilyenkor sokszor elég neki annyit mondani, hogy menjen haza aztán szépen hazamegy de előfordul olyan, hogy nem bír felkelni, ilyenkor jobb kihívni inkább a mentőket mert könnyen kihűlhet az ember és nem kell hozzá 0 fok. 10 fokos éjszakában is ki lehet hűlni.

Illetve mivel elesett így nem tudhatni nem e ütötte meg a koponyáját. Előfordult már olyanból haláleset, hogy az illető részegen elesett, megütötte a fejét, mentőt elutasította és másnap meghalt. Szóval ezt is érdemes mindig lecsekkolni földön fekvőnél, hogy nem e esett el és ütötte meg magát.



Nyilván tudom, hogy van olyan kolléga akik nagyon nem örülnek neki, de akármennyire is nyűg ezzel is legalább egy ember élete meg van mentve.



Úgyhogy ügyes voltál!

2023. márc. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem csak olyan kolléga van, hanem diszpécser is van, hogyha megtudja, hogy részeg, ki sem küldi a mentőt, mint múltkor nálam, többen is hívtuk, ki sem jöttek. Úgyhogy soha nem fogok ittasra mentőt hívni, nem ez volt az első eset amúgy.
2023. márc. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy sok esetben nem tudni hogy nagyon nagy baj van, vagy szimplán hullareszeg, netán mind a kettő egyszerre.


Rengeteg a zavart ember is, hiába próbálsz vele kommunikálni, nem megy. Ilyenkor döntsd el, hogy részeg, avagy agyverzese van.


Legjobb lenne nem mondani a mentőknek olyat, hogy részeg, mert egyáltalán nem biztos, hogy az. Jó, nyilván van akin látszik, hogy totál piás.


Bárhogy is van, nem hagyható az úton feküdni senki!!

2023. márc. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Eleve nálam ezt több esetben nem kellett mondani, mert egy utcán fekvő vagy félrebeszélő ismeretlennél megkérdezte eleve a diszpécser, hogy ivott-e alkoholt, esetleg részeg-e, rögtön elsőre, ez a legfontosabb nekik. Ilyenkor most nem fogom elhallgatni, ha esetleg érzem rajta az alkohol szagot, de ezt konkrétan így mondtam legutóbb is, mondtam, hogy azt nem tudom megállapítani mennyit ivott és most ez részegség-e. A kedvenc kérdéseim ilyenkor a hogy hívják, hány éves, hol lakik. Szóval azért borzasztó, vagy csak én fogom ki mindig a nem normális diszpécsereket.
2023. márc. 29. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
100%
Nagyon jól tetted.
2023. márc. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívtam ki hajléktalanhoz mentőt, tél volt és irtó hideg. Elsőre ki sem jöttek. Újra telefonáltam, jó sokára kijöttek. Roppant nagy örömömre a hajléktalan abban a pillanatban, hogy megérkeztek a mentősök, felpattant, pillanatok alatt összecsavarta a takaróit és elment... A mentősök meg kib.szottul lecsesztek, hogy miért hívtam ki őket. Az egyik azért rendes volt és félrehívott és azt mondta, hogy nincs semmi baj, de legközelebb a Máltai Szeretetszolgálatot hívjam, nekik van némi kapacitásuk ilyesmire. És én ezt honnan a jó francból tudtam volna?
2023. márc. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!