Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » EESZT: bizonyos intim dolgok...

EESZT: bizonyos intim dolgok üzemorvos elé ne kerüljenek, beállítható úgy?

Figyelt kérdés

EESZT beállítható úgy, hogy egy lekéréskor bizonyos dolgok ne kerüljenek üzemorvos elé?

Kategóriák tudom hogy állíthatóak, de ha adott szakrendelésről ambulánslap megy a "Betegdokumentumok" közé akkor "kikerül a kategóriából"?

Egyébként nem kívánok létfontosságú információkat titkolni, csak úgy gondolom, hogy szeretném ha csak kezelőorvos látna például urológiai problémákat, mert nem óhajtom más orrára kötni.


Azt is tudom, hogy az önrendelkezés 1-2 kattintással megkerülhető, de mégis, alapértelmezetten 1 lekéréssel ne dobja oda a rendszer ezeket se a betegdokumentumok se a receptek közül stb.



2023. márc. 31. 18:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom, hogy miért gondolja úgy bárki, hogy mi arra izgulunk, hogy az eeszt-ben mindenkiről elolvasunk mindent. Ami nem releváns a kezelés szempontjából, arra rá sem nézünk. Plusz mi a betegségeket betegségnek látjuk, semmi intim nincs benne. Ha van pl egy nemi betegséged, akkor max annyit gondolok, (de soha nem mondom ki), hogy büszke vagyok rád, hogy orvoshoz fordultál.

Üdv egy triázs nővér.

2023. márc. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Tisztelt Nővér,

Nagyon köszönöm a választ.

Úgy gondoltam, nem osztanám meg az urológiai problémámat bárkivel és azt sem, hogy milyen módon próbálok megoldást találni rá.

Nem azt feltételezem, hogy - a mai egészségügyet ismerve - bárki "nagyon unatkozva az én adataimmal foglalkozna", de nagyon jó lenne ha állítani lehetne ezt.

2023. ápr. 1. 07:08
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező: Pontosan így érzek én is. Inkább el sem megyek orvoshoz, csak nehogy nyoma legyen a rendszerben. Rendkívül zavar a tudat, hogy bárki eü dolgozó ott csemegézhet mások nyavalyájin. (Mert egy kis faluban igenis, megteszik, ezt konkrétan tudom).
2023. ápr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Talán ha letiltod a hozzáférést, akkor ennek megkerüléséről a rendszer értesít.

Az nagyon szomorú és rendkívül kellemetlen, ha például kis közösségekben ilyenekben csemegéznek. A rendszer elvileg mindent naplóz.

Ennek ellenére ha az egészséged szempontjából fontos, el kellene menni orvoshoz.

2023. ápr. 1. 09:31
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

4 Persze, hogy naplóz, de nem megy vele semmire az ember, ha egy szükséges orvoslátogatás után kerülnek ki a dolgok. Akkor pedig jogos volt a belépés.

Más: azt mondja az egyik ismerősöm, hogy nekik családi barát a gyógyszerész, és tudja (mármint az ismerősöm), hogy x és y milyen fogamzásgátlót szed, mert a gyógyszerész haver elmondta valami kapcsán. Na erre mit mondjon az ember...?

2023. ápr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, erre nagyon nehéz mit mondani. :(
2023. ápr. 1. 17:13
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, nincs ideje az embernek mások adataiban turkálni . Nekem pl volt HIV tesztem és ez le van írva ( immunológushoz kell járnom, ), ill.volt HPV szűrésem ( rossz rákszűrés miatt).

A rendszer listázza, hogy ki nézett bele a dokumentumokba. Ha nincs engedély vkinek adatgyűjtésre( klinikán ugye kutatások vannak és ennek külön menete van), akkor lehet belőle eljárás .

2023. ápr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

7

Nem is az foglalkoztat, hogy valaki teljesen idegen ott csemegézik, mert az nem életszerű.

Az annál inkább előfordulhat, hogy az orvos, akinél voltál, vagy az asszisztens a rendszer miatt lát dolgokat, ami nem tartozik rá (pl. a Te HIV teszted), vagy ami még rosszabb, egy kis faluban ha az asszisztens meglátja a HIV szűrésedet (októl függetlenül), akkor neked véged. Akár a faliújságra is kiírhatnád... Tisztelet a kivételnek.

2023. ápr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetekben viszont tényleg lehet kivizsgálást kérni . Nem egyszer volt már abból gond, hogy az ex a volt párja adatait nézte vagy a fél osztály az egyik ott dolgozóét.

Ha felmerül benned, hogy kikerült valami rólad, akkor ennek utána tudsz járni .

2023. ápr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

9

Szélmalomharc; sosem tudnád bebizonyítani...

2023. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!