Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvosok, milyen élmény mikor...

Orvosok, milyen élmény mikor a betegetek akit kezeltek is orvos?

Figyelt kérdés
Örültök neki, hogy jobban képben van a dolgokkal és nem kell annyit magyarázni, vagy frusztráló?

2023. ápr. 26. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem jó, mert ha olyan a természete, akkor beleszol mindenbe. Mondjuk a laikusok közt is van ilyen, az is idegesítő.
2023. ápr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%
Elhiszed, hogy orvosok nem gyakoriznak?
2023. ápr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A betegek szerintem együttműködőbbek, orvos hozzátartozó, az tud inkább élmény lenni. Valaki a lázlapot bírálta felül, valaki a szállíthatatlan állapotú mamáját inkább kitette 150 km kocsikázásnak, csak hogy szerinte jobb helyen legyen.

Volt egy pesti centrumkórház exnővére, minden nap reggeltől estig ott volt, mindent, ismétlem mindent jobban tudott. A takarítónőnél és a főorvosnál is jobban. Szegény néni elhunyt végül, nem mondom, hogy örültem, de megkönnyebbültünk. Utána persze feljelentett minket. Legalább 20 diagnózis volt a záróján, de mi, utolsó gyilkosok...

2023. ápr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem vagyok orvos, de lassan végzek. A nőgyógyászom tudja , hogy orvostanhallgató vagyok. Sokkal közvetlenebb így velem.

Sajnos van egy krónikus betegségem , miatta életem végéig orvoshoz kell járnom . A kezelőorvosom az egyetem elejétől fogva kollégaként tekint rám , tegeződünk , sokat magyaráz nekem. Utolsó kontrollon már megkérdezte tőlem , hogy szeretnék e vmit külön megnézetni a laborba, van e vmi kérésem .

2023. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Van aki a kollegaritas miatt elvarja, hogy mindent is elintezz neki azonnal, úgy hogy eletedben nem talalkoztatok. Szemelyfuggo, de pl egy volt főorvos, ha olyan típus az elvarja, hogy kiskiralykent kezeljék
2023. máj. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem feltétlenül jó, a fent leírt okok miatt. De én mindig mindenkit tájékoztatni szoktam az állapotáról, kezelési tervről, előnyt/hátrányt/kockázatot is ismertetve (ami amúgy törvényi kötelesség lenne, nem csak a beleegyező formanyomtatványt aláíratni), és így nekem az a tapasztalatom, hogy ha még akarnának is kérdőre vonni valami miatt, nem teszik, mert tudják, hogy velem meg lehet beszélni mindent. Mondjuk az osztályvezetőnél nem vagyok emiatt túl kedvelt, mondván én “lassítom” a műtéti programot.
2023. máj. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyanugy ervenyes gyogyszereszekre is (nem azok akik kiadjak neked a cataflamot, azok penztarosok tobbsege, de valamikor a gyogyszeresz is beszall, mert peldaul Px vagy Ky fokozottan ellenorzott gyogyszert neki kell lekezelnie, nyilvantartania, kiadnia). Ok szinten tanultak biofizikat, anatomiat elmelet es gyakorlat, diagnosztikai nyelvet (latin es gorog tobbnyire, de a gorog tobb). Igy siman felismeri a gyogyszeresz a diagnozist, a gyogyszert plane.
jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
No, mi a lóf@sz bajotok van 6 válaszával?? Mikor ti is ugyanezeket írtátok…
febr. 4. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fú, múlt héten volt egy beteg, aki csak azt emlegette, hogy tucatjával akadnak orvosok a családban, jöttek is hozzá, és mindig mindent AZONNAL, a legjobbat, ez miért nem jó.

Sajnos nem tudtunk egyértelmű diagnózist felállítani így továbbküldtük, ami alapvetően nem tetszett a famíliának, persze az egészbe nem akartak annyira belefolyni, hogy esetleg ők is kitalálhatnák, mi baja van. Azt csinálja meg a hülye osztályos orvos, ők meg körbeállják és véleményezik, hogy ezt nem így kell. Na és akkor hogy?


Akadt nagyon cuki exfőorvos is, aki egyszer se hangozatta a címét, de azért még a betegtársa is felismerte.

febr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!