Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik egy emberrel a...

Mi történik egy emberrel a kórházban egy baleset esetén?

Figyelt kérdés
Huszonkét évesen - kb. 15 éve - volt egy autóbalesetem. Én voltam a vétlen fél. A bal lábfejem sérült meg, műteni is kellett. Arra még részletekben emlékszem, hogy a tűzoltók szétszedték az autót, hogy ki tudjanak szedni, utána részletekben emlékszem a mentősökre is, ahogy a mentőben elkezdenek ellátni, de utána minden kiesik. A következő emlékem az, hogy az intenzív osztályon fekszek, rajtam egy csomó kábellel, lényegében semmi ruha nincs rajtam és valaki a nevemen szólít. Utólag kiderült, hogy közben volt egy műtétem is. Eddig nem foglalkoztam vele, de ma majdnem megint volt egy balesetem, megint vétlen fél lettem volna, de most szerencsére megúsztam. Viszont eszembe jutott az előző baleset és az is, hogy lényegében fogalmam sincs, hogy mi történt velem, amíg nem voltam magamnál. Aki esetleg ilyen osztályon dolgozik az meg tudná írni? Tudom nem kellene ezzel foglalkoznom, de érdekel.
2023. ápr. 30. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha műteni kell,nagy bizonyossággal altatnak.A műtőből vagy az íntenzivre tolnak,vagy a kórterembe .Itt már a nővérek látnak el.Bekötik az ínfuziót,amelyben különböző gyógyszerek,fájdalom csillapitó van.

Katétert is bekötnek,és pelenkába csomagolnak.Csak a takaró van rajtad.

A nővérek figyelik az állapotodat.

2023. ápr. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Pelenka valóban volt, katéter nem rémlik. De lehet, hogy volt, csak már nem emlékszem. Az egész olyan kásás. Szerencsére nem sokáig voltam az intenzíven.
2023. ápr. 30. 19:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!