Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdőszűrés lelet hogy néz ki?

Tüdőszűrés lelet hogy néz ki?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam tüdőszűrésen (Bp. Laktanya utca), és a leleten, amit ma megkaptam, csak ennyi áll: Fertőző tüdőbetegségben nem szenved.

Semmi több, semmi részletes leírás

A fődiagnózis EESZTEN sine morbo.

Másnak is ilyen lelete van?

Jól tudom,hogy a tüdőszűrés nem csak fertőző betegségek szűrésére való, hanem bármilyen látható tüdőbeli kórosnak tűnő elváltozást ki kell mutasson? Ezzel a lelettel teljesen nyugodt lehetek? Miért nem azt írja, "nem ábrázolódikk kóros, vagy ilyesmi?



2023. máj. 5. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen célból mentél? Nekem alkalmasságihoz szokott kelleni és nekem is csak ennyit írnak (Laktanya utcába megyek én is). Ismerősöméknél pl. ennyit se közölnek, csak azt mondják, hogy ha baj van telefonálnak. Amúgy a tüdőszűrő annyira nem alkalmas minden betegség kimutatására, de fertőző betegségek esetén ok.
2023. máj. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nyilván értesítenek, amennyiben észlelnek kóros elváltozást.
2023. máj. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
49%

Szia!

Attól függ, hogy milyen tüdőszűrést csinálnak...


Én elkövettem azt a hibát, hogy mindig több éven keresztül tüdőszűrőbe jártam, tüdőröntgent csináltak (amit pl. munkáltatók is szoktak kérni) az persze full negatív volt... Mikor 2021 decemberében covidos lettem, majd februárban lett egy abszolút arritmiás pitvarfibrillációm, kórházba kerültem, ott csináltak MRTG-t (oldalirányű mellkasröntgent) az mutatta ki, hogy van egy diffúz hörgőtágulatom, és mellkas emphysema-m (tüdőtágulatom), igaz soha életembe cigiztem...


Szóval szerintem a sima röntgen nem elég, semmire sem jó. Nem olyan pontos, mint az MRTG, amit kórházakban szoktak használni.

2023. máj. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A tüdőszűrésen használt röntgen pontosan arra jó, arra elég, amire használják. Átfogóbb vizsgálat során nem véletlen, hogy nem ez az elsődleges diagnosztikai eszköz. Ezzel szemben a munkavégzéshez szükséges vizsgálatra tökéletes (sajnos vagy nem sajnos, ha daganat van a tüdőbe, az nem kizáró ok a munkavégzéshez, így szűrni sem kell)
2023. máj. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
A munkáltatót csak az érdekli, hogy van-e fertőző betegséged a tüdődben, egyirányú röntgenen más nem igazán derül ki, nem sok értelme van más esetben. Az MRTG nem oldalirányt jelent, hanem mellkas röntgent és röntgen osztályon, illetve kórházban is vagy az orvos dönti el, hogy 2 irányt kér-e, vagy az asszisztenciára van bízva, ez függ a kórelőzménytől, függ a jelenlegi panaszoktól is. Ismert tüdőbetegségek, szívbetegségek, covid betegség után, köhögés, fulladás, rosszullét esetén hiba csak egyirányú röntgent csinálni. Intézmények között is van különbség abban, hogy milyen felvételeket csinálnak, van ahol alkalmasságira csak egyirányút csinálnak, van ahol minden esetben kétirányút csinálnak.
2023. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
1-es kérdező, simán csak olyan típus vagyok, aki eljár éves szűrésekre. Miután a tüdőszűrészt szinte minden önkormányzat weboldala úgy "reklámozza", mint ami egyben dohányosok számára daganat szűrés is, ezért gondoltam, nem kérek speciális beutalót, elmegyek tüdőszűrőbe és kész. Azt tudom, hogy egy sima egyoldalú mellkasi röntgen nem olyan részletes, mintha pl. egy CT vizsgálatot csinálnának, tehát nem szűr ki minden apró eltérést. Csak arra lennék kiváncsi, hogy azért ha találtak volna valamit, akkor értesítettek volna gondolom?
2023. máj. 5. 13:45
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Bármi foltot, eltérést látnak a tüdőszűrőn, rögtön küldenek tovább, általában ct-re.
2023. máj. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, értesítettek volna.
2023. máj. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Persze, akkor értesítenek, a leleten meg nem ez lenne.
2023. máj. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
5.-tol lenne egy kerdesem. akkor amit pl. nalam az az oldaliranyu ap/pa rontgen megallapitott ( kp. foku diffuz brochiectasia, illetve epmhisemas mellkas) mennyire megbizhato? erdemes ezt tovabb vizsgalni, masik orvoshoz elmenni?
2023. máj. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!