Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdőszűrés lelet hogy néz ki?

Tüdőszűrés lelet hogy néz ki?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam tüdőszűrésen (Bp. Laktanya utca), és a leleten, amit ma megkaptam, csak ennyi áll: Fertőző tüdőbetegségben nem szenved.

Semmi több, semmi részletes leírás

A fődiagnózis EESZTEN sine morbo.

Másnak is ilyen lelete van?

Jól tudom,hogy a tüdőszűrés nem csak fertőző betegségek szűrésére való, hanem bármilyen látható tüdőbeli kórosnak tűnő elváltozást ki kell mutasson? Ezzel a lelettel teljesen nyugodt lehetek? Miért nem azt írja, "nem ábrázolódikk kóros, vagy ilyesmi?



2023. máj. 5. 09:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az AP/PA csak egyirányú (nyílirányú) rtg., ha oldalirány is készült, akkor az kétirányú, AP/PA + oldal. Emphysémás tüdővel nem sok mindent lehet csinálni, így ha röntgenen ezt meg tudták ítélni, akkor az teljesen hihető, nem igazán van értelme tovább vizsgálni, nem lesz jobb eredmény. Más az, hogyha panasz is van vagy felvetődik PTX esetleg, vagy akármilyen más betegség ezzel kapcsolatban.
2023. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
koszonom valaszod. mivel ezzel kapcsolatban nekem nem mondtak semmit, azt megkerdezhetnem toled, hogy ezzel kb. hany evet lehet elni? nekem stabilan 98% a veroxigenem, apam 71 eves, neki is ilyen van, de sem oxigenkezeles, sem masra nincsen szuksege.
2023. máj. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Alapvetően emiatt miért lenne szükséges oxigén kezelés? Emphysémára nem igazán van megoldás, max súlyos esetben, de nekem pl. 25 éve van, 3x volt emiatt PTX-em, mégis jó az oxigén szintem.
2023. máj. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

koszonom valaszod! en csak azt akarom tudni, hogy kell e az emfizemam miatt tartanom attol, hogy par ev mulva komolyabb bajom lesz.

mar regota tervezek elmenni pl. egy teljes legzesfunkcios vizsgalatra, de sosem tudom munka miatt osszeegyeztetni, meg nem eleg csak a haziorvosi beutalo… mert a tudoszuroben is adnak masik idopontot…


ja meg meg annyi, hogy van olyan, amikor pl. az agyon fekszem, es kifujom a levegot, akkor furcsa hangot ad kilegzeskor, illetve a hatamon azt ereznem, hogy -most ez furcsan fog hangzani- hogy levego kifujasa kozben mintha “remegne” a hatam azon pontja.

2023. máj. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megmondani mi miatt van, ha ilyen gondjaid vannak és zavaró, akkor menj el a háziorvoshoz. Emphyséma miatt később akár kialakulhatnak problémák, gyulladások, PTX, légzésfelület csökken, de hogy mikor és milyen mértékben azt senki nem tudja előre. Csináltathatsz légzésfunkciós vizsgálatot, de igazából nem tudom mit vársz ettől, de ahogy gondolod, lehet kontrollálni azt is x évente.
2023. máj. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!