Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos a munkáltató részéről,...

Jogos a munkáltató részéről, hogy kötelezné a munkavállalót a saját készüléke munkahelyi használatára?

Figyelt kérdés

Párom munkahelyén a levelezés Outlookon zajlik, és elvileg a Microsoft indíttatására megjelent az igény a kettős-autentikációra, azaz hogy belépéskor egy telefonos appon is le kell okézni, hogy te vagy az.

Csakhogy az alkalmazottaknak nincs munkahelyi telefonja, így az lett az elvárás, hogy a privát telefonjukra tegyék fel az appot, regisztrálják be, hasnzálják.

Ezt többen is megtagadták, úgyhogy ment a perpatvar..


Szerintetek ilyen helyzetben kinek van igaza?



2022. dec. 12. 10:48
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Btw az én munkahelyemen is Outlookon megy a levelezés és nálunk nem merült fel ilyesmi, úgyhogy nem tudom mennyire a Microsoft elvárása lenne ez, de ez mellékes.
2022. dec. 12. 10:49
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
Munkaszerződésben mi van?
2022. dec. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk is ez van, ezen senki nem akadt fenn. Mi olyan borzalmas ebben? Letöltesz egy appot, és kattingatsz. Aki erre nem képes, és nem lép be rendszerbe, én kirúgnám.
2022. dec. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2: nem fognak munkaszerződésbe Microsoft változó marhaságait beírni.
2022. dec. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Jó, akkor úgy kérdezem, a mobiltelefon használatára mi vonatkozik? Mi van akkor ha pl. simán csak nem viszek mobilt a munkahelyre?


#2es voltam

2022. dec. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
teljesen jogos.
2022. dec. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Semmi nem vonatkozik a telefonra, sem a levelezőrendszerre a szerződésben.


Anno amúgy az én munkahelyemen is amikor dupla-autentikáció kellett, bepróbálkoztak, hogy akkor saját mobillal nyomjuk... de amikor felmutattam a téglafonomat, hogy arra nehézkes lesz felrakni, végül vettek egy ilyen ócskagagyi Energizer okostelót, célra megfelel, annyi. :D


De igen, a pároméknál sem köteles senki sem telefont vinni a munkahelyére, így nem is lehet a munkavégzés feltétele.. Legalábbis nem kéne, hogy legyen.

2022. dec. 12. 11:11
 8/16 anonim ***** válasza:
22%

nem kell annyit szarakodni...tessék a saját készüléket használni...hamar rájössz, hogy sokkal praktikusabb...sőt...


Ezek kicsinyes, szégyenteljes, megalázó munkahelyi lázongások...

2022. dec. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8, mihez képest praktikusabb?

Párom telefonját ismerve, fel se fér rá még egy app:D De elég furán hangzik, hogy kötelezné rá a munkahelye, hogy akkor töröljön le mást, mert a munkahelynek szüksége van rá..


Mert az viszont benne van a szerződésben, hogy a munkához szükséges feltételeket a munkáltató biztosítja... szerintem ez pl ebbe beletartozik.

2022. dec. 12. 11:18
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

Én sajátot használok. Üdvözöl a dualsim. Francnak van kedve mégegy "ócskagagyi" telót cipelni. De, ha te erre vágysz, hát hajrá.


"fel se fér rá még egy app"

Azért hagyjuk már ezt a süket dumát...

2022. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!