Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy munkáltató megteheti azt,...

Egy munkáltató megteheti azt, hogy nem engedi el orvoshoz az alkalmazottját?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek kb. 3 hónapja egy hatalmas kitülemkedés van deréktájt a csigolyáján.Nem látta még orvos,mert nem engedik el fél órára sem,mivel nincs váltótársa,Őt dolgoztatják.A főnöke elvitte a kötelező üzemorvosi vizsgálatra,de úgy tűnik a dudorról nem vesznek tudomást,akár le is bénulhatna!Kihez lehetne fordulni?Ez nem állapot.Vagy dolgozik,vagy kirúgják.
2015. márc. 20. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Elmegy betegszabadságra és kész. Az alatt nem rúghatják ki, max. utána. De akkor meg elmehet bíróságra.


Olyan nincs, hogy nem mehet betegszabira, mert ahhoz nem kell a munkáltató engedélye, hanem elmegy a háziorvoshoz és ő kiírja. Ennyi.

2015. márc. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pontosan ezt ajánlottam én is.Viszont alkalmi munkavállalóként dolgozik ott.Minden nap írnak egy szerződést,hogy épp mettől meddig dolgozott aznap.Nem tudom jár e így egyáltalán szabi,szerintem mindenkinek jár,aki dolgozik.Ez a munkáltató még azt is ellenőrzi,hogy valóban beteg e gyerek,vagy kamuból nem megy.Egyszerüen megnézi a gyereket.Arról nem beszélve hogy heti hat napot dolgozik.Hát nagyon remélem hogy ez változni fog ha rendesen bejelentik,mert ez már eléggé bosszantó!

Köszönöm a válaszod.

2015. márc. 21. 10:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Alkalmi munkánál

- nem kötelező szerződést írni, elég jelenléti ívet vezetni

- nincs szabadság

- nincs betegszabadság/táppénz

- nincs TB (nem biztosítási jogviszony)

- ugyanannál a munkáltatónál hetente maximum 5 napot dolgozhat (havonta 15-öt, évente 90-et)

2015. márc. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!