Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Adnátok tanácsot? (háziorvosi...

Adnátok tanácsot? (háziorvosi ellátás)

Figyelt kérdés

Én egy egészséges kismama vagyok és a kisbabám is egészséges. (ameddig tönkre nem tesznek teljesen a stresszelésekkel)

A háziorvos az eddigi 2 hetente történő háziorvosi vérnyomásmérést hetire rendelte el. Legalábbis beírta a számítógépbe, hogy hetente nekem mennem kell. Amivel nem is lenne problémám, ha erre nem egyetlen egy óra lenne a kiírt alkalmad rendelési idő. Tehát ezt igen, tényleg úgy értem, hogy minden héten összesen egyetlen egy nap egyetlen egy óra van csak, amikor fogad. Fenttartásokkal, de még el is lehetne fogadni. Csak nekem minden második kedden vigyáznom kell egy kislányra és eddig rendben is volt a minden 2. heti orvos, 2. heti kislányra vigyázás. Pont kijött az időbeosztás.

Szóval orvosilag egy tünet se semmi indokolja, hogy hetente menjek egy szimpla vérnyomsásmérésre. Amit egyébként akárhol meg tudnék csinálni magamnak és mondjuk lefotózom és emailbe elküldöm az orvosnak.

Mivel a háziorvos hajthatatlan ezügyben már fel vagyok szólítva, hogy ha nem abban az egyetlen egy 60 perces rendelési időben jelenek meg, akkor jelenteni fogja a gyámügyeseknek.

Írtam a jogi képviselőnek, megadott 2 elérhetőséget, elküldtem a panaszt. Írtam a másik háziorvosoknak, hogy problémáim vannak ezzel a rendeléssel, vegyen már át de mindenki tele van és egyik se vesz át.

Mégis mit lehet tenni??

Tényleg nekem már ez teszi tönkre a napjaimat lelkileg, hogy ezen kell aggódnom. És a háziorvos, hozzáteszem, még röhög is rajtam...


2023. máj. 11. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Hány éves vagy, hogy a gyámhivatallal fenyegetőzik?

És főleg mennyi a vérnyomásod? OK nélkül nem rángatnak oda hetente vérnyomást mérni. A terhességi vérnyomás veszélyezteti a magzatot és ha valami bajotok lenne, őt vennék elő. Ez nem játék, pláne, ha kiskorú is vagy.

2023. máj. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mondom hogy 120/80 szokott lenni.

Ezért kérek tanácsot, mert eü. oka nem indokolt a heti rendszernek.

2023. máj. 11. 20:07
 3/6 A kérdező kommentje:
30 vagyok
2023. máj. 11. 20:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Melyik város?
2023. máj. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Modern terror , akár a cukorterhelés kinzás ....
2023. máj. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mérd meg otthon, és telefonáld be az értéket.
2023. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!