Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Többféle problémám van a...

Többféle problémám van a fogaimmal, illetve a körzeti fogorvossal, s tanácsot szeretnék. S elnézést ha kicsit panaszkodós a dolog, de el vagyok keseredve. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Mindig is kisebb gondjaim voltak a fogaimmal, pedig rendszeresen mosok fogat és édességezni, na meg szénsavasat inni is csak ritkán szoktam. Egy-két kisebb lyuk gyerek/tinédzserkoromban és mindig el is mentem vele fogorvoshoz ha szükséges volt. Viszont terhesség alatt nagyon romlani kezdtek, plusz sárgulni, pedig nem is cigiztem soha és kávézni is max néha-néha egy gyenge tejeskávét, terhesen annyit se. A gond az, hogy elköltöztünk, a régi fogorvosom ott jó volt, de itt...

A régi fogorvosom elkezdett egy gyökérkezelést szülés után, de már itt lett volna befejezve, a régi fogorvos még ide is telefonált az újnak, hogy megyek majd. Jóhiszeműen el is mentem az itteni orvoshoz,aki azt mondta nem megmenthető a fog, lehülyézte a másik orvost (nem szó szerint, csúnyábbat mondott) kihúzta (fájdalomcsillapító hatása nélkül, mármint beadta,de egy percet se várt és neki is állt húzni) beletörte a gyökeret, plusz belül felvágta a számat egy kb másfél centis vonalban állítólag véletlenül. Ezek miatt utána szájsebészetre jártam (fájdalmakkal, s nem kis költséggel mert messze van), s hetekig alig tudtam enni. Azóta is remegek ha rá gondolok, sose féltem, de ezek után már rettegek a fogorvostól. Ráadásul megalázott, úgy beszélt velem hogy csak addig tartottam magam nagynehezen amíg bent voltam a rendelőben, kint a kocsiban ahol a párom meg babánk várt sírógörcsöt kaptam. Az orvos nem hitte el hogy mosok fogat, és többek közt azt mondta hogy a terhesség alatti fogtönkremenés csak a "lusta parasztasszonyok" kifogása, s ez még a szebbik szavai közül való. Se paraszt nem vagyok, se lusta és tényleg ügyelni próbálok a fogaimra, és tényleg terhesség alatt kezdett hirtelen romlani. Nem tudom mit csináljak, nem szeretném hagyni hogy még rosszabb legyen a fogaim állapota, viszont a drága magándokik árát szívesebben költeném a kislányomra.De ehhez az orvoshoz soha többé nem teszem be a lábam. De másikat tb alapon úgy tudom nem lehet választani, sajnos csak azt akihez a település be van osztva körzetiként. Itt a faluban a helyiek, akikkel azóta megismerkedtem megdöbbentek hogy el mertem menni az orvoshoz, mint kiderült amolyan "hentesként" tartják számon.Félnek tőle, így utólag már nem is csodálom hogy teljesen üres volt a rendelője. Hát én sajna nem tudtam hogy miért. Rengeteg rossz történetet hallottam róla azóta, kár hogy nem előtte, sok szenvedést megúszhattam volna, bár lehet csak rémhírnek gondoltam volna.

Valaki tudna mondani valamit, lehetőséget, ötletet hogy mit és miként érdemes tenni. Kellene panaszt tennem? Igaz hónapokkal ezelőtt történt, de még mindig rosszul vagyok a gondolatától is, viszont a szájsebészeti ambuláns papírok megvannak hozzá. De nem arra hajtok hogy panaszt tegyek, csak inkább valami megoldást találni hogy tudjak fogorvoshoz menni, de ne a lányom elől vegyem el a pénzt. Mindent meg tudunk adni neki, de nem vagyunk igazán pénzesek, s nem szeretném ha nem muszáj, hogy több pénz menjen el az én fogaimra, mint rá. Bután hangozhat, de rosszul érezném magam tőle. Valaki volt hasonló helyzetben? Mit tudott tenni?


Nagyon szépen köszönöm



2016. máj. 18. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez valami őskövület dinoszaurusz az átkosrendszer sztk-jából??? Én már gyerekkoromban is utáltam ezeket, - amint lehetett, menekültem magán fogorvoshoz, nem is megyek vissza semmiféle sztk-ba többet.


Amúgy én írnék egy részletes blogot és belinkelném minden fogyasztóvédelmi meg közösségi weboldalnak, vállalva minimum a város/körzet nevét. A nyilvánosság a legkivédhetetlenebb hatalom. Ha pedig nem vagy egyedi eset, könnyen lehet, hogy más panaszosok is jelentkezni fognak. Ugye magánban már a fogorvos nevét is megadhatjátok egymásnak, hogy ugyanarra gondoltok. (Azóta hallottál másoktól is történeteket, innentől te is jobban figyelj arra, ahonnan hallottad.)


És akkor majd velük együtt dolgozzátok ki a megfelelő lépéseket. Lehet pld kollektív pert indítani, vagy legalábbis kilátásba helyezni.


Bár mindez a fogadat nem adja vissza, se az idődet, se a fogorvosokba vetett bizalmadat, se a nyugodt éjszakáidat.

2016. máj. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Enézést hogy csak most, de köszönöm a választ.


Sajnos nem vagyok blogolos típus és hasonlókban sem vagyok jó, a perhez meg nem hiszem hogy lenne bátorságom. Az itteni emberek ráadásul nem olyanok sajna, hogy össze lehetne gyűjteni őket hozzá. Nem érdekli őket annyira a saját foguk sem, mint engem. Félnek, ezért nem mennek hozzá ha fáj vagy csúnya lesz és kész. Ahogy észreveszem, nem sokakat zavar, úgy istenigazából hogy csúnyák a fogaik, vagy foghíjasak. Simán beletörődnek, főleg a közép és időskorúak. Kipanaszkodják magukat és nekik ennyi elég.

2016. máj. 30. 21:17
 3/4 A kérdező kommentje:

Engem bánt csak nagyon, egyrészt a helyzet, másrészt a félelem hogy tönkremennek a fogaim.

Megoldást most annyit találtam,hogy mivel ide egyelőre tartózkodásiként vagyok bejelentkezve, marad így, mert így visszajárhatok a régi fogorvoshoz ahova az álladó címem szól. Igaz dél-dunántúli határ környékéről, kell Veszprém mellé visszamennem,így kerül annyiba szinte az útiköltség mint a magándoki, de ezt így a családlátogatással egybekötve is meg tudjuk tenni,ami egyébként is lenne. S ha nincs gond akkor is, menni fogok. Ellenőrzésre is többször akarok járni, hogy megelőzzem hogy ehhez a dokihoz el kelljen mennem valaha is.

2016. máj. 30. 21:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez lesz a megoldás!


Ahhoz a kontárhoz meg tényleg ne menj többé soha vissza

2016. máj. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!