Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Antibiotikumot kellett volna...

Antibiotikumot kellett volna kapjak erre ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


33 éves leszek, 7 hete volt egy mikro tüdőembóliám. Ami tüdőembólia, de nem annyira súlyos.


Abba bele sem megyek, hogy nem vizsgáltak ki rendesen. A fájó lábszárt ahonnan indult nem doplereztek meg, hiába mondtam. Abba se megyek bele, hogy Leiden mutációs Heterozigóta vagyok és elvileg a Xareltora ami verhigító kellett volna kapjak javaslatot, ehelyett havi 19000 Ft-ba kerül nekem 6 helyett. (aki ért ezekhez tudja miért kiakasztó)


Na de nem is ezért írok..


KB 7 napja fájt a hátam, erősen! Aztán orrból beszéltem, váladékot éreztem a torokban, elkezdett fájni is. 3.nap már köhögtem, de brutálisan. Éjjel max 5 perceket aludtam.


Ez egy megfazasos betegsesnek tűnik, vagy vírus, vagy bakteriális fertőzés, Isten tudja.

Mikor köhögtem keserű ragacsos valami feljött kevés.


Nos tegnap addig köhögtem, hogy egy nagyon sűrű masszív sárgas-zöld ltrutyi kijott, kiöklendeztem.


Felhívtam a háziorvosom, szabadságon van, de a helyettes azt mondta nem vizsgál meg, mert tüdőembóliám volt és most köhögök irány a sürgősségire.


Én bementem. 170 volt a vérnyomásom, ami soha az életben nem volt ennyi. 120 max. Embólianal 150.


Ott elkezdett az orvos pattogni, hogy ő nem gondolná embóliának. Mondtam ÉN Sem, én megfazasos betegségnek gondolom örülnék, ha kapok valamit és csókolom, megyek haza. Erre elkuldött röntgenre.


Nem kellett volna tolókocsival, mert az orvos azt mondta járjak, semmi olyan gond.


Erre a beteghordó, aki megtudja volt embóliam eltolt a röntgenbe és ott pólóban, ülve 1,5 méterről fotózott le a masina. Úgy görnyedten.


Szóltam hogy ez szerintem azért nem olyan jó ötletnek hinném hogy így szépen látszik.



Erre kötöttek be infúziót. 3x szóltam hogy nem folyik.


Végül 2,5 óra után egy fiatal férfi beállította. 30 perc alatt a háromnegyede lejött.


Kijött hozzám az orvos.

Ellenséges volt. Mondta hogy ő nem érzi az én fájdalmaim vagy van vagy nincs. Ő azt látja a CRP 16 ami jó és nem kell semmi.

Érdes légzésem van, továbbá búgás.

Röntgen jó.


Menjek el tüdőgondozóba, de mire kapok időpontot úgy is elfelejtem a bajom. Így mondta.


És hogy nem hajlandó éjszakára se adni a köhögésre sem, fájdalomra se semmit, mert nem hiszi hogy olyan komoly.


Azért hozzá is tette, ha van kedvem ma menjek vissza és CT-t csinál, de a sugár miatt nem ajánlja, mert 1 hónapja volt CT.


Én nem CT-t akarok. Én csak gyógyszert.


Ti hogy gondoljátok?

Fáj a hátam, mellkasom. Szúr, ha köhögök.


Mivel a háziorvos se fogad én már nemtom, hogy hova menjek...


2023. máj. 20. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Magánorvoshoz ha van rá pénzed. Az eü. ennyit tud, az utolsókat rúgja a rendszer.
2023. máj. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, észrevettem.
2023. máj. 20. 08:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Antibiotikum akkor kell, ha bakteriális fertőzésed van. A c reaktív protein egy dolog, fehérvérsejtszámod milyen? Ha embólia lenne, akkor honnét a sárgás zöld váladék? Nekem inkább tüdőgyulladásnak tűnik. Érdemes lenne a köpetet is megvizsgálni, tenyészteni, hogy van-e benne baci. (Persze maga a gyulladás lehet vírusos, de felülfertőződhetett baktériummal.)
2023. máj. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3/3


Embólia volt 1 hónapja. De leragadtak ott. Én nem azért mentem be, mert azt hittem újra embóliám van. Hanem mert rosszul érzem magam,megfáztam és köhögök, de a háziorvos elutasította a vizsgálatot, mert szerinte ha embólia volt és köhögök nem az ő hatáskörébe tartozom.


Menjek az SBO-ra.


Hát mentem, ott meg nem adtak semmit.


Ma úgy szúr a hátam, hogy csillagokat látok. 33 évesen csak tudom, hogy beteg vagyok. De úgy néz ki, hogy nekem kell nekik bizonygatni,nem elég ha 1x közlöm a panaszaim, vitatják, hogy érezhetek - e ilyet!? (WTF)

el se hitte hogy erős fájdalmakat érzek. Sőt még azon is nevetett hogy 6 napja kezdődött hát és oldal fájdalommal és 4 napja köhögök (mármint tegnap ennyi volt) . Szóval eléggé romokban az egészségügy DOLGOZÓI! Van pár kivétel, de mostanában egyre kevesebb.


Az jó, de vörösvérsejtek száma 119

2023. máj. 20. 18:30
 5/6 A kérdező kommentje:
MCV 119* meg még pár érték
2023. máj. 20. 18:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Tényleg érdekes helyezet, mert ha tüdőgyulladásod van akkor az látszana a rtg-en, meg a CRP is magasabb lenne azért kicsit, bár 5ig jó, és neked 16 az nyilván magas, de nem túlságosan.

Az hogy orrba-szájba nem írnak fell AB-t az teljesen rednben van, de a tüneteid alapján tényleg lehet ilyesmi is.

Látni kellene a rtg eredményedet és a laborodat is egybe ehhez.

2023. máj. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!