Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Betegszabadság esetén utólag...

Betegszabadság esetén utólag (pár nappal később) is kiállíthat igazolást az orvos?

Figyelt kérdés
Soha életemben nem maradtam még ki a munkahelyemről betegség miatt. Tudom, hogy egyesek ebből sportot űznek, vannak ilyen kollégáim. Ha másnaposak vagy fáradtak, egyből kiíratják magukat. Nemsokára lejár a felmondási időm egy elképesztően mérgező légkörű munkahelyen, és kvázi tűrőképességem végső vagy ahhoz közeli határán már nem akarok bemenni jövő héten (három napról lenne szó). Az előző hetet hősiesen túléltem, ennyit bírtam. Felhívjam az orvost és kérjem, hogy írjon ki a hétre, vagy utólag is kérhetek igazolást? Bocs, de nem ismerem a menetrendet. Előre is köszönöm a segítő válaszokat.

2023. máj. 21. 17:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

A balesetest nem a háziorvosi ellátása alapján írja ki. De csak terjesszétek a hülyeséget, ne szóljon időben aztán szívja meg .

A kérdés az volt, ha hétvégén dönt a táppénz kérésérő, szóljon e ma a dokinak.

Igen ma hívja fel.

2023. máj. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
61%

11.

Ne zavarjon, hogy nincs minden településen minden hétköznap háziorvosi rendelés.

2023. máj. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem zavar. A kérdés nem erről szólt.
2023. máj. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A betegszabi és a táppénz nem ugyan az. Az utóbbit nem is említette a kérdés
2023. máj. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat. Senkit nem pontoztam le, egymást pontoztátok.


Ma felhívtam a rendelőt, az asszisztens rögtön kiírt, illetve azt is megkérdezte, mikortól kérem.

2023. máj. 24. 16:44
 16/16 anonim ***** válasza:
82%

Engem is írtak ki visszamenőleg keresőképtelen állományba.

Délelőtt végig hasmenés-hányás volt, a telefonálás volt a legkisebb gondom. Délelőtt volt rendelés. Másnap hívtam fel a dokit (délután volt rendelés), hogy tegnaptól otthon vagyok, nem tudok dolgozni menni, vegyen betegállományba. Nem volt gond...


A balesetes dolog nem mérvadó, mert olyankor a kórház igazolja a keresőképtelenséget, nem a háziorvos.

2023. máj. 31. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!