Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rossz csekket kértem a NAV-tól...

Rossz csekket kértem a NAV-tól ebből lehet probléma?

Figyelt kérdés
Ügyfélkapun keresztűl kértem csekket hogy aTB-t tudjam fizetni. Egyik ismerősömet megkértem hogy segítsen, viszont rossz csekekt kért, mert NAV Egészségbiztosítási Alapot megillető bevételek elnevezésű csekket kért, de nekem ugye a NAV Egészségügyi szolgáltatási járulék beszedési számla elnevezésű csekk kellett volna. most ilyenkor mi van? Új csekkeket már nem lenne pofám kérni, de most így hogy téves, és rossz csekket kértem, a NAV mit tesz? Kifizetteti velem a csekkeket vagy most így hogy? Gondolom erre nem fizethetem a Havi TB díjat.

#csekk #TB #NAV #Egészségügyi szolgáltatási járulék beszedési számla #Egészségbiztosítási Alapot megillető bevételek #Rossze csekk
2023. máj. 22. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy fizetteti

Kérj nyugodtan az új eü.szolg.járulékra a 408-asra

A CSEKK nyomtatványon kérted? Nyugodtan küldd be újra és kérd. Ingyen van

2023. máj. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, csekk nyomtatvanynal kérzem! A 408 -as a kod? Aha ismerősöm 124-et irt. Köszi a segitséget!
2023. máj. 22. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

408-as kód, igen mindenképp

A régi 124-es 2020. júni 30-ig volt használatos.

2023. máj. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom.
2023. máj. 23. 19:08
 5/5 anonim ***** válasza:

A NAV azt csinálja, hogy ilyenkor kérés nélkül is átvezeti a 124-es adónemről a 408-as adónemre a befizetést.


Miért?


Azért, mert a 408-as adónemen felhalmozott tartozás TAJ-szám érvénytelenítéssel jár egy bizonyos hátralékösszeg elérésekor, míg a 124-es adónemen lévő tartozás nem jár azzal.


Így felsőbb utasítás alapján időnként listázzák ezeket, és vezetgetik át a megfelelő adónemre a befizetéseket anélkül, hogy kérted volna. Alapesetben nem vezetnek át, csak akkor, ha az adózó azt külön kéri egy formanyomtatvány kitöltésével.


Tehát nagy bajod nem lett volna belőle, ha a 124-es adónem számlaszámára fizeted be, de inkább ne csinálj magadnak zűrzavart és a NAV-nak felesleges munkát, igényelj a 408-as adónemre csekket és arra fizesd be! Ingyen van...

2023. máj. 25. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!