Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elküldtem a NAV-nak az adatlap...

Elküldtem a NAV-nak az adatlapot online, ami alapján magam után kell fizetnem a TB-t (mivel megszűnt a hallgatói jogviszonyom decemberben), viszont még nem kaptam semmilyen hivatalos értesítést, sem csekket, ez probléma?

Figyelt kérdés
2018. jan. 4. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha azt jelezted a lapon, hogy utalással fizetsz, akkor nem küldenek csekket. Egyébként meg ha decemberre már van fizetnivalód, azt január 12-ig kell megfizetni, szóval még megjöhet az a csekk. Ha nem jönne meg, akkor bemehetsz a NAV-hoz csekket kérni, de át is utalhatod.
2018. jan. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
De ha decemberben szűnt meg a hallgatói jogviszonyod, szerintem csak május 15-től kellene fizetned. (Március 31-ig érvényes lenne a diákigazolványod és utána még van 45 nap türelmi idő).
2018. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyszerűbb ha minden hónap 12-ig elutalod az előző havit.

Név: NAV Egészségbiztosítási Alap

Számlaszám: 10032000-06056229-00000000

Közlemény: adószámod

összeg: 7320 ft

2018. jan. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"De ha decemberben szűnt meg a hallgatói jogviszonyod, szerintem csak május 15-től kellene fizetned. (Március 31-ig érvényes lenne a diákigazolványod és utána még van 45 nap türelmi idő)."


Szerintem is! Ez TUTI!

2018. jan. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hülyeséget írtam, október 31-en szűnt meg a hallgatói jogviszonyom, de ugye a Tb december 15-ig érvényes volt.
2018. jan. 5. 09:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Újra leírjuk:


A diákigazolvány érvényességét követő 45 napig "passzív" jogon eü. szolgáltatásra jogosult vagy. A passzív jog annyit jelent, hogy annak időtartama alatt nem kell fizetned egészségügyi szolgáltatási járulékot magad után. Ha annak lejártát követően sem lesz olyan jogviszonyod, ami által biztosítottnak számítanál, vagy mentesülnél a járulék fizetése alól, akkor fizetned kell magad után.


Tehát a diákigazolványod érvényessége naphoz adjál hozzá még 45 naptári napot. Addig nyugton lehetsz. A 46. naptól kell fizetned, ha addig nem leszel "biztosított" valamilyen formában. Ha a 46. naptól kell fizetned, akkor még mindig van 15 napod arra, hogy a járulék fizetése alá bejelentkezz az adóhatósághoz (NAV) a T1011 formanyomtatvány kitöltésével.

Mivel a közigazgatási ügyintézési határidő 21 nap (avagy 30 nap), ezért azon belül bármikor válaszolhat a NAV. Határozatban fogják előírni a fizetési kötelezettséged, tehát mindenféleképpen kapsz valamilyen írásos tájékoztatást. Ha ügyfélkapud van, akkor szinte biztos, hogy oda. Ha nincs, akkor postán.

2018. jan. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!