Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az nem probléma, ha egy nap...

Az nem probléma, ha egy nap késéssel fizetem be a csekket?

Figyelt kérdés
Az inviteles csekk szerint a fizetési határidő 12.26, azaz a mai nap, azonban az ünnepek miatt zárva az összes posta. A holnapi nappal be tudnám fizetni. Egy nap késés nem gond ilyen esetben?

2018. dec. 26. 16:45
 1/8 belapus ***** válasza:

Amennyiben munkaszüneti napra, hétvégére vagy ünnepnapra esik egy határnap, akkor általában az a gyakorlat, hogy a következő munkanapra csúszik át a határidő.

Nem lesz gond.

2018. dec. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. dec. 26. 17:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem fognak 1 nap miatt izélni.
2018. dec. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem gond, de te még postára jársz a csekkel? Ez valami mazochizmus?
2018. dec. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 Nagyritkán mikor postára kell mennem, erre én is mindig rácsodálkozom, hogy mennyire szeretnek az emberek a postán sorbaállni csekkel.
2018. dec. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jelentkezz be a netbankba, fizesd be, vagy fizesd be bankkártyával a szolgáltató oldalán. 2018-at írunk ember, nem 1978-at 😃
2018. dec. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is csekkel fizetek, és nem szeretek sorba állni.

A bankszámlával rendelkező szüleim is megszüntették azt, és ők is csekkeznek. Nagy költséggel járt a bankszámlát fenntartani, annyit nem ért nekik az alacsony nyugdíjukhoz képest. Inkább gyógyszerre költik. 1 hónapban egyszer kibírják a postát.

Én sem vagyok hajlandó eltartani még egy bankot a gyerekeim mellett. :)


Most jöhet az a rész, hogy nekem ingyen vezeti a bank. Igen tudom, van olyan is, ha elég sok fizetés megy rá, vagy egyéb feltételeknek megfelelsz. Nekem nem menne rá elég sok fizetés, tehát nekem drága lenne a szolgáltatás, továbbá internet elérési lehetőségem sincs. Postára is a másik településig el kell utazzak. A szolgáltatók a lakhelyemig nem értek még el, hiába írunk 2018-at.

... és mivel nem lakom itt egyedül, ezért tudom, hogy ezzel a gondommal sem vagyok egyedül. Csak itt kb. 600-an elmondhatjuk magunkról.

2018. dec. 27. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy fizethetném más módon is pl. netbankon keresztül, de mivel itt van majdnem alattunk a Posta, nem tart sokból lesétálni.
2018. dec. 28. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!