Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6-7hetes lehetek, doki még...

6-7hetes lehetek, doki még nem látott, görcsöl a hasam (magnéziumot iszok és így nincsenek erős fájdalmaim) a munkahelyemen 8 órát végig kell állni! Amitől nagyon elfáradok, mit tegyek? Vagy nem lesz baja a babának?

Figyelt kérdés
2013. dec. 28. 08:48
 1/9 anonim válasza:
szia mennyel orvoshoz mert a babának baja lehet a sok állástól írasd ki magad táppénzre a baba fontosabb mint a munkahely.... az orvos ki fog írni és már lehet dolgozni se fogsz a baba meg születéséig... veszélyeztetett terhesség esetén ki ír az orvos táppénzre...
2013. dec. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Pl.elmehetnél orvoshoz, aztán meg bejelenthetnéd a munkáltatónak!

már csak a felmondási tilalom érvényesülése miatt sem ártana, ha szólnál!

2013. dec. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Táppénzre elmehetnél legalább addig, míg nem biztos a terhességed.

6-7 hetes terhességnél már szívhang is van, kivéve, ha nem számoltad el a fogantatás idejét. Reméljük erről van szó.

Pláne, h. görcsöl a hasad is, ne kockáztass egy esetleges vetélést.

2013. dec. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Menj el dokihoz, mert ha olyan a munkád, amit nem bírsz, akkor jobban jársz a táppénzzel. Álló munkát terhesen nem is tudom, hogy lehet-e egyáltalán végezni, de hogy nagyon-nagyon megerőltető az tuti.
2013. dec. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Karácsonykor derült ki a terhességem és ezért nem tudtam elmenni dokihoz! Minél hamarabb kérek idő pontot és elmegyek dokihoz! :) A magnézium sokat segít! :) Köszike a tanácsokat!
2013. dec. 28. 10:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 5-7 hetesen nagyon feszült a hasam.. nem görcs volt hanem feszülés és fájt is. Ülni és sokszor feküdni is alig bírtam. Nekem gyogyszert irt fel a doki. Mert az erős feszülés miatt a baba nem fog tudni megtapadni rendesen... és a görcsölésnél is ugyanez a helyzet. Ha tetszik ha nem irány az orvos! Gondolom akarod a babát...
2013. dec. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a magneb6 ot napi 3x1et már most szedheted. Előző voltam. Ja és ha folsavat nem is de vitamint igen. Vagy tenyleg egyel rengeteg zoldseget gyümölcsöt.
2013. dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok! :)

Terhes nőket - nálunk - soron kívül fogadnak a rendelőben, csak oda kell szólni előtte :)


Magnosolvot vegyél és napi egy kalcium sandozt is igyál. És szólj a munkáltatódnak, hogy ha van rá lehetőség tegyen át könnyebb munkakörbe, illetve biztosítson lehetőséget a leülésre, pihenésre.


De az is jó megoldás lehet, hogy az első trimeszter végéig otthon maradsz, vagy ha nem tud áttenni kevesebb fizikai megterhelést jelentő munkakörbe, akkor egészen szülésig.

2013. dec. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én külföldön élek és itt pár hetet kell várni, hogy fogadjon az orvos. :( De ha olyan van azonnal megyek ügyeletre mert nagyon nagyon szeretnénk a babocát! :)
2013. dec. 28. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!