Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a barátnőm most végez az...

Ha a barátnőm most végez az orvosin, akkor utánna ő már írhat nekem beutalót mondjuk laborba vagy mellkasröntgenre meg ilyenekre?

Figyelt kérdés

2023. máj. 27. 14:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Amit a 9-es írt, az elméletileg igaz, gyakorlatilag nem teljesen. Kizártnak tartom, hogy ezt akárki ellenőrizze pl. a patikában. Úgyhogy de facto szinte biztos, hogy működik. Anno a gyógyszertan tanárunk is azt mondta, hogy nyilván, ha évi több száz Pro Familia receptet állítana ki, valószínűleg azért egy idő után rákérdeznének, mégis kinek? De amúgy nem ellenőzik. Sőt, valahol azt olvastam, hogy barátnőnek, barátnak (olyannak, aki élettárs szempontból barát), stb is lehet Pro Familia receptet írni.
2023. máj. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
51%

Nekem van baleseti sebész a családomban, ha kellett igazolás, akkor mindig el volt törve a lábam :D vagy kiírt egy hétre rehabra, masszázsterápiára.

Gyógyszer általában volt otthon, ha nem, akkor beszerezte ismerőstől, patikussal jóban volt, ezért szinte minden biztosítva volt. A nagyon specifikus gyógyszerekért, amiket csak konkrét szakorvos (pl. hematológus, aki egy emelettel alatta dolgozott) írhat ki, azzal lemeccselt nekem gyorsban egy időpontot, vagy telefonon elintézte, hogy fogadjon másnap soron kívül egy kivizsgálásra.

Ez már csak így működik.

2023. máj. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Pöcséknél talán így működik. Az ilyeneket szokták mostanában bilincsben elvinni.
2023. máj. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
51%
Nem, ilyenekért senkit nem szoktak bilincsben elvinni és nem is igazán kell. Aki orvoscsaládban nő fel, az ehhez van megszokva, nyilván könnyebb úgy időpontot szerezni, ha jó barátságban/ismerettségben van több orvossal. A mai világban az számít, hogy milyen a kapcsolatrendszered. Egy másik családtagom általános sebész és ingyen leműtötte az anyajegyemet. Akinek nincs ilyen privilégiuma, az nyilván nem érti, de elárulom, hogy minden orvoscsaládban ez van.
2023. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nos nem. Nem ez van minden orvoscsaládban.

Ídőpontot intézni teljesen más mint hamis igazolást gyártani, vagy gyógyszerekkel visszaélni.


Orvos vagyok, még egyetlen családtagomnak sem írtam hazugságot igazolásra, és senkinek nem szereztem olyan gyógyszert, aminek a szedésére ne lenne jogosult.

2023. máj. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

15: itt gyakorin mindenki orvos, főleg ha érvelni kell.


A gyógyszerekkel való visszaélés fogalmát sem ismered, különben nem írnál ilyen marhaságot. A patikus jóban van velünk, ismerjük már 1000 éve, megbízunk egymásban, hogy adjon valamit, ami vényköteles és sürgősen kell. A "hamis" igazolás pedig iszonyat gyakori. Amikor gimis voltam és elaludtam, akkor rendszeresen kiírt valamit, hogy miért késtem suliból. De a gyermekorvos 1000 Ft-ért is adott igazolást. Mondjuk ez már régen volt.

2023. máj. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A gyermekorvos 1000 forintért most leginkább a sittre megy.

A hamis igazolás mondom suttyóknál gyakori. Mondjuk a sebészet messze az orvoslás pöcegödre etikai szempontból.

2023. máj. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!