Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rövid Fitymafék műtét utánni...

Rövid Fitymafék műtét utánni észrevételek?

Figyelt kérdés

Kedd délután volt a fitymafék műtétem.


Tudnivalók:

1. Lankadt állapotban, fájdalom nélkül hátratudtam húzni, rendesen tisztán tudtam tartani, de a fék húzta lefele a makkot.

2. Merev állapotban a fityma a makk alá már nem csúszott, mert a fék fogta és nagyon veszült. Ez szex közben kellemetlen volt, de óvszerrel és/vagy síktósítóval nem volt gond.


Ezeknek tudatában úgy voltam vele, hogy végre megcsináltatom.


Elektromos szikés műtét volt, egy felszívódo varratot helyeztek be, a féket teljesen eltávolították.


Kamilla teázom, neogranormonnal kenem, és betadinozom.


1. kérdés: Amikor hátrahúzom a fitymát, eléggé feszül, nyílvánvalóan csak a seb miatt. Ennek körülbelül mennyi a gyógyulási ideje, hogy kellemetlen érzés nélkül is hátra tudjam majd húzni, és rendesen tisztítani?

2. a Makkon ahol levágták a féket, ott 1 fehéres csík húzodik, gondolom az is csak a seb. Ez mennyi idő múlva szárad le? Próbáljam-e letörölni, hogy ne gennyesedjen be?

3. Eddig amikor hátrahúztam a fitymát, elől sokkal könyebben és tovább lecsúszott, viszont most, hogy nincs fék ez megfordult. Hátul csúszik fel könyebben mivel nincs fék, de elől sokkal nehezebb lehúzni, és feszül a heg miatt. Ez el fog múlni?



Tudom, legtöbben azt fogjátok írni, hogy Türelem, csak gyógyul, stb.

Ezzel tisztában vagyok.


Itt főként olyan emberek véleményere vagyok kíváncsi, akik tapasztaltak hasonlókat.


Köszönöm előre is. 28F.



#fitymafék #Fityamfék #Fitymafék műtét után
2023. jún. 2. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Tovább tudod húzni, mint a fitymafék rövidülése előtt?
2023. jún. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Persze, hisz a fék teljesen felért majdnem a húgycső nyílásig és mivel azt eltávolították így sokkal lentebb tudom húzni.

VISZONT, elől ( az oldal ami felém néz :D ) ott kevésbé tudom hátra húzni.


És arra vagyok kíváncsi, hogy azért nem tudom kényelmesen hátrahúzni még, mert ahol össze lett varva ott a seb húzodik nagyon, vagy csak rosszul varta össze a doki, stb.

2023. jún. 3. 13:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Köszi, valószínű, hogy még kell gyógyuljon és jobb lesz. Lehet nekem is rövidebb, nekem simán hátra megy mereven is. Lankadtan lefelé bólint kicsit.
2023. jún. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Csak Update, ha esetleg a jövőben valaki ugyanígy pánikol vagy, hogy tudja mire számítson.



Pont 1 hete volt a műtét. Tegnap este a varrat felszívódott a maradék pedig kiesett.


Az első 4 nap-ban elég nehezen tudtam hátrahúzni, eléggé feszült és fájt is, szóval a tisztántartás macerás művelet volt.


Minden este és reggel betadinnal ecseteltem, napközben 1x kamilla tea-ba lógattam, aztán neogranormonnal bekentem.


Mióta a varrat kiesett, már óvatosan hátratudom húzni gond/fájdalom nélkül.


Pár hét múlva még írok 1 utolsó updatet, hogy mire lehet számítani.

2023. jún. 6. 12:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Köszi, ingyen eltávolították TB-re? És fájdalmas,adnak érzéstelenítőt a péniszbe?
2023. jún. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem, nekem sokszor meggyűlt már a bajom az ingyenes egészségüggyel.


Magánban csináltattam, 90.000 HUF.


Közelsem annyira, mint amire számít az ember. Én nagyon félek a tűktől gyerekkori trauma miatt, de ígyse volt vészes. A Fékbe szúrnak bele az kellemetlen nyílván, de simán kibírható. Az első után még szúrnak 1-2-t, de azt meg már nem érzed, mert az első szuri nagyon gyorsan hat.

2023. jún. 6. 16:34
 7/8 A kérdező kommentje:

Update 2.


1 hónapja volt a műtét. Visszamentem kontrollra, doki szerint minden rendben, szépen begyógyult a seb. Aztmondta, mostmár nem is szükséges kezelni.


Tegnap kipróbáltam barátnőmmel óvszer nélkül, sokkal kellemesebb érzés mint eddig volt. 1 hónap kihagyás után hamarabb is elmentem mint eddig, de ez betudható annak, hogy kemény cölibátus volt + a seb még érzékeny, szóval ennek idő kell.



Remélem ezek az update-k segítséget nyújtanak majd valakinek aki hasonló cipőben jár :).


Peace.

2023. jún. 28. 11:12
 8/8 anonim válasza:

Hello!

Én is hasonló cipőben járok mármint nekem is rövid a fitymafékem és meg akarom műtettni. Ha Budapesten vagy az agglomerációban élsz megtudod mondani hogy hol csináltattad meg a műtétet.

Írtad hogy :"VISZONT, elől ( az oldal ami felém néz :D ) ott kevésbé tudom hátra húzni. " tehát műtét után se megy a fityma a makk alá vagy azóta már megoldódott ez a probléma ill fitymafék átvágása után 100% megszűnt a feszülő érzés amit a fék okozott?

A szex mennyiben más/jobb mint műtét elött??


26F

2023. aug. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!