Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fogorvos és asszisztens ?

Fogorvos és asszisztens ?

Figyelt kérdés
Fura fogorvosom van ,többször nem jelenik meg a rendelèsèn és az nap sem volt még sehol mikor én mentem ....Letört a legahatso fogam és szètvàgta a nyelvem.Szólt az asszisztens, h a doki késni fog de egy óra múlva se volt sehol.Behivott és azt mondta ,h ő megreszeli és még is tette,majd írt egy röntgen beutalot. Persze csak idöpontott péntekre kaptam és fáj az arcom.Mintha a fél fogsorom feszülne. És mintha húzódna ez a feszülès az arcomra fél orromra. (Remélem értitek nem tudom jobban megfogalmazni) Nyugtassatok már meg ,h az asszisztens is csinálhat ilyesmit.sosem találkoztam még ilyesmivel
2023. jún. 13. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Asszisztens nem nyúlhat a foghoz, se beutalót nem adhat önhatalmúlag, csak az orvos engedélyével, pecsét kell rá.
2023. jún. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ számomra is furcsa
2023. jún. 13. 19:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha az asszisztens dentálhigiénikus is egyben, akkor lesimíthatja. Akár röntgent is csinálhatott volna (ezt egy sima asszisztens is csinálhat), de nyilván azért utalt be, mert náluk nincs panoráma röntgen.

Az már más kérdés hogy a fogorvos miért késett ennyit, lehet hogy ez egyszeri eset volt.

Egyébként a dentálhigiénikusok nem csak fogkövet szedhetnek, hanem csinálhatnak fogfehérítést is (akár rendelőit vagy otthoni síneset), barázdazárást, lesimíthatják az éles tömésszéleket, készíthetnek lenyomatot és ideiglenes koronát is. Sőt ugyan a dentálhigiénikus nem diagnosztizálhat, de ha valamilyen rendellenességet észlel, legyen az szuvasodás, harapási rendellenesség, parodontózis vagy akár szájüregi daganat gyanús elváltozás, akkor azzal továbbirányíthat a fogorvoshoz.

2023. jún. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!