Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a középkorú fogorvos és a...

Ha a középkorú fogorvos és a nála fiatalabb asszisztensnők elkezdenek tegezni engem és sziát köszönnek, akkor ez engem is feljogosít rá?

Figyelt kérdés
Lassan harminc éves nő vagyok, de nem érzem úgy, hogy nyugodtan vissza tudnám tegezni őket.
2023. jan. 12. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha valaki letegez, az "felhívás" tegeződésre.
2023. jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Egyes, erre nem is gondoltam, jó tudni :)
2023. jan. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Orvos-beteg kapcsolatban nem illik a tegeződés. De itt jobban az ő "érdeke" a magázódás, hogy a betegkezelés formális keretek között zajljon. Tehát ha ő adja fel a magázódást, akkor akár vissza is tegezheted.


Vagy valahogy finoman utalhatsz rá, hogy ő mondja ki, hogy most akkor mi van. Pl. "és akkor a véleményed... bocsánat, véleménye szerint..?".

2023. jan. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Nincs rá kialakult szabály.
2023. jan. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

Én mondjuk lazán megmondom, hogy nem hinném, hogy beleegyeztem a tegezésbe, úgyhogy lesz szíves magázni.


Főleg hogy nem barátok vagyunk, hanem formális a kapcsolatunk, szóval ne tegezgessen.


Mivel külföldön élek már lassan 10 éve, nekem nagyon idegen, amikor Mo-n lazán letegez akármilyen szolgáltató, ha fiatal srác, ha idősebb nő, mindegy.

Nem szeretem, zavar, mert itt sem tegeződünk idegenekkel (kivéve, ha pl egy csapatban dolgozunk).

2023. jan. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Engem tegezett már le orvos, de én ettől még nem tegezem vissza. Van akit ez nem zavar, engem igen.
2023. jan. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

1.

Főleg ha az, akit letegeztek, még csak 9 éves...

2023. jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen,ne legyél olyan begyöpösödött mindenen megsértődő, mint az atlag magyar, aki képes azért nyígni, mert eladó/orvos/vásarló letegezte.


Engem a két asszisztensnő kezdett tegezni, ezért visszategeztem őket.

2023. febr. 17. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!