Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtéttel, pontosabban...

Mandulaműtéttel, pontosabban a torokmandula eltávolításával valóban elkerülhető pl. a hideg folyadékfogyasztás miatt esetlegesen fellépő mandulagyulladás?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta küzdök azzal, hogy minden évben - akár nyáron is, amikor kimondottan jól esik a jéghideg folyadék - legalább egyszer begyullad a torokmandulám, ami rendszerint lázzal, levertséggel és ezáltal munkától való távolmaradással jár. Most, 25 éves koromra jutottam el oda, hogy ezt megunjam. Egyik rokonomnak kivették a manduláját még évtizedekkel korábban, és ő azt állítja azóta büntetlenül ihat szinte bármilyen - emberi szervezet számára nyilván ésszerű keretek közt - hőmérsékletű folyadékot. De ez csak egy információ a sok közül, kíváncsi lennék más emberek véleményére, tapasztalatára is mielőtt döntést hozok. Nyilván háziorvossal is fogok konzultálni, de pechemre ő most hetekig szabadságon van helyettesítés hiányában, így addig egy kis alternatív kutatást végzek. :)

2023. jún. 20. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos én is igy vagyok, de ennek ellenére nem vetettem ki a mandulámat, mert az unokatestvérem kivetette és mégis szenvedett utánna is vele.
2023. jún. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem gyerek koromban vették ki, azóta nincs vele poblémám.
2023. jún. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyílván ha kiveteted a manduládat akkor az már nem fog begyulladni.


De.


A mandula a szervezet egyik védekező szerve.

És ha nagyon leegyszerüsítem a kérdésed akkor azért akarsz kés alá feküdni hogy hideg vizet ihass?-hát én fosok a műtétektől szóval tuti nem vállalnám be csak úgy

2023. jún. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 Mástól is begyulladhat az ember mandulája, de igen, alapvetően azért is. Meg főként azért, mert akár hidegvíz hatására, akár más miatt (pl. valamilyen vírusfertőzés) évente fixen legalább egy-két alkalommal emiatt betegszem meg. És pl. nyáron a 35 fokban, ami egy klímával nem rendelkező jármű belsejében simán lehet 40+ fok is (futár vagyok) rohadtul nincs kedvem minden alkalommal mérlegelni, hogy a folyadék amit épp elfogyasztok azt méltóztat-e tolerálni a mandulám vagy várhatom, hogy megint kidőlök egy hétre... 25 év után megunja az ember. Vannak emberek, akiknek életük végéig megvan a mandulája, de szinte soha mem okoz nekik problémát és jóval ritkábban betegszenek meg, nekem nincs ilyen szerencsém.
2023. jún. 21. 05:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!