Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosi titoktartásba...

Az orvosi titoktartásba beletartozik, hogy ha ütések nyomát látja rajtam az orvos, nem avatkozik bele?

Figyelt kérdés

Először is, nem történt családon belüli bántalmazás.

Egyszerűen nagyon megromlott a kapcsolatunk, és a végére mielőtt szétköltöztünk volna a volt párom annyira felhúzta magát, hogy nem bírt leállni. Nem vagyok szent, későbbi veszekedés alkalmával részemről is elcsattant egy-két pofon.


Annyi a gond, hogy most lázas voltam és náthás, az orromat alig tudom kifújni a fájdalomtól, ami viszont nem hiszem, hogy miatta van (bal lapockám fáj, ott nem ütött), és ha nem múlik el, megnézetném, de félek, hogy kérdezősködni fog, ha meglátja a véraláfutásokat.



2023. jún. 21. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Először is, nem történt családon belüli bántalmazás."


De.


Pont ez az!


"párom annyira felhúzta magát, hogy nem bírt leállni."


"(bal lapockám fáj, ott nem ütött),"


" meglátja a véraláfutásokat."


Akkor szerinted mi a családon belüli bántalmazás? Vetess fel látleletet akár, később még jól jöhet! Valószínűleg hivatalból nem fogja jelenteni a doki, hogy mit lát, de kérdezni kérdezhet, tanácsot adhat, hogy kihez fordulj ("hatóságok", segítő szervezetek).


Ha gyereken látná, akkor értesítenie kéne a gyámügyet, felnőttnél ilyen nincs. Illetve szúrt, vágott, lőtt sebeknél, vagy ha össze-vissza van verve valaki, akkor igen, de véraláfutásoknál még nem feltétlen.

2023. jún. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván azt hazudsz amit akarsz, nyilván ott cseszed el az életedet, ahogyan akarod...

Csak aztán senkinek ne ródd fel, hogy miért nem segítettek.

2023. jún. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a kérdésre válaszolva: ha egyértelműen bűncselekmény nyomaként azonosítja be a sérülést, akkor erre nem vonatkozik semmilyen titoktartás.

Ja, és leírhatja a kartonodba a sérüléseket.

2023. jún. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi titoktartás arra vonatkozik, hogy nem tárgyalhatja otthon a feleségével vagy a havereivel a problémáidat, betegségeidet, nem tárgyalhat meg csak olyan szakma beliekkel, akik részt vesznek a kezelésedben.

Nem arra értik, hogy titkolni kell neki hogy teged megrugdostak.

Hiaba vesz látleletet, rajtad múlik a rendőrségi feljelentés. Ha te nem akarod belátni h megvert vagy megütött a férjed, akkor hiaba lóg kocsanyon a szemed , nem tudnak eljárást indítani ellened. Hiaba tesz jelentést a szomszéd hogy latta h üt a “párod” ha te letagadod a rendőrségnek akkor nem tudnak mit tenni. Csak ha megöl .

Tovabbi szép napot !

2023. jún. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem tudnak eljárást indítani ellene, nem ellened, bocs, elírtam
2023. jún. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez nagyon is családon belüli erőszak. Nem is értem, szerinted ha ez nem az, akkor mi a családon belüli erőszak?
2023. jún. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Értesítenie kell a rendőrséget, ott majd hazudhatsz, de ha rajtakapnak, neked annyi.
2023. jún. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem annyi neki 7 es, mert ha ő vereti magát es neki ok, senki nem tud segiteni a rendőrség sem. Ő kell feljelentést tegyen a látlelettel.
2023. jún. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Először is, nem történt családon belüli bántalmazás"


Atyaég, ezért van ennyi összevert, megalázott nő, mert kB mindegyik a végtelenségig menti az illetőt. Mi ez, ha nem bántalmazás, hogy összever, mert nem bírt leallni?


De igaz, azt csinálsz amit akarsz, csak ne ezt írd, hogy nem volt bántalmazás. Mi volt ez? Simogatás?

2023. jún. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jézusom!Komolyan még véded is ezt a férget,sőt magadat hibáztatod,h te is megütötted?!Nyílván védted magadat!Sose értettem az ilyen nőket,akik évekig,v még tovább együtt maradnak egy bántalmazóval,pláne,ha még gyerek is van,az aztán tényleg felfoghatatlan,mert egy gyereknek aztán rohadtul nem jó,ha a szülők ütik verik egymást,de bocs,ezt a részét nem tudhatom!

Remélem,ott hagytad ezt a gyáva férget,mert az ilyen sose változik meg,sok ilyen dokut láttam-hál istennek,én nem tapasztaltam ilyet soha!Az lenne az utolsó napja annak a pasinak itt a Földön,aki engem megüt!:D

2023. júl. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!