Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van olyan hely ahol pszichiátr...

Van olyan hely ahol pszichiátriai betegeket látnak el hosszabb időre szociális alapon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyósom 2019 óta velünk él . Ebben az évben borult meg mentálisan annyira , hogy saját idős édesanyjat megverte . Ekkor 1 hónapra pszichiátriai kezelés alatt állt és kapott diagnózist ( ekkor még csak skizoeffektiv zavart).

Azóta sajnos ahogy telnek az évek jön mindig valami . Jelenleg Skizofrén, depressziós, enyhén Parkinson kóros. Magasvérnyomásos és 3 hete kiderült, hogy cukorbeteg is .

3 kiskorú gyermek van nálunk . A legkisebb 4 hónapos . A másik két gyermek 6-8 éves ( ők az előző kapcsolatombol születtek ). Sajnos egyszerűen odáig jutottunk , hogy képtelenség vele gyermekek mellett együtt élni . Párom védi az édesanyjat , hogy beteg . Viszont ha nem történik valami és nem kerül el innen én is az leszek .

Az elmúlt napok eseményeiről:

Beteg volt a legkisebb gyermek ( láz , hólyagos torok gyulladás)

Drága mama hajnal 4 kor felkel és elkezd a lakásban mászkálni . Párom akkor ment dolgozni , kérte , hogy feküdjön vissza . A visszafekvésből egy óra lett . Hajnal 5 kor ugyanígy elkezdett mászkálni és 20 percenként nyitogatott be hozzánk . A picit mindig felverte az álomból, én pedig végre tudtam volna pihenni ,de nem sikerült. Drága mama miatt 1,5 órát aludtam megszakítva . Senkire és semmire nincs tekintettel. Az a fontos , hogy ő megkapja a gyógyszert és legyen kimérve az ennivalója . Ezt idáig becsületes módon csináltam. Javuljon a cukorbetegsége . Viszont sajnos nem képes betartani a diétát. Amint lehetősége nyílik, mellé eszik és mellé eszik . Mivel metformint szed ez erős hasmenéssel jár . Tegnapelőtt is bef@sott a nadrágjaba . Ahelyett, hogy a fürdőbe elintézte volna magát , végig ment az egész lakáson . Leült a konyhában a székre, bement a szobába leült az ágyra. Majd akkor vette észre , hogy full sz@ros . Ment a fürdőbe tiszta bugyival . Csak bugyit cserélt volna ,de kértem , hogy a rövidnadrágot is vegye le . Ebből vita lett . Szerinte az tiszta . ( Persze , combja is szaros volt ) Kértem , hogy mossa ki kicsit a nadrágot . Ezt megtette ,de amint végzett rá dobta a szennyes tartóra ( ahol a két nagyobb gyerek és a saját ruháinkat tartom ) . Mondtam neki , hogy ezt külön kell kimosni és legyen kedves ne a mi cuccainkra dobálni . Közben elküldtem fürdeni , mert borzalmas állapotban volt . A 4 hónapos pici ezt a 20 percet végig üvöltötte . Sajnos a másik kettő érdekében, muszáj volt rögtön eltakarítani amit csinált . Önmagát nem tudja ellátni. A gyógyszereit se tudja megkülönböztetni,mi adjuk neki. Pici lakásban élünk 2 szoba . Így elkerülni, elkülöníteni nem lehet . Folyton kiabál . Párom 24 órás szolgálatot ad , így sokszor nem tudja elképzelni sem , hogy mik történnek itthon.

Keresem a megoldást, hogy hova tudnánk elhelyezni . Sajnos olyan idősek otthonában ahol ilyen betegeket is látnak el , nincs lehetőség. Ugyanis ennek 200-250 000 Ft a havidíjja . Jelenleg ugye csed-et kapok , de utána csak gyedet , illetve a párom fizetése van . Nem tudjuk kifizetni ezt havonta.

A mama nem öreg , 57 éves . 2017 óta nem dolgozik. Nyugdíjat sem kap . Semmi bevétele. Rajtunk élősködik évek óta .

Tényleg nincs pszichiátriai betegeket ellátó szerv/ hely szociális alapon?

Jelenleg ott tartunk, hogy vagy a mama megy el vagy én a 3 gyerekkel. Ugyanis napi szinten veszélyben vannak . Azt gondoltam, hogy az unoka születése picit segít rajta, de rosszabb lett , nem tudja elviselni, hogy nem ő az első és nem tudok mindig akkor menni amikor neki jó .

Sajnos szüleim nem élnek , így nem tudok hova menni a 3 gyermekkel. Minden ötletet szívesen fogadok .

Zárt osztályon többször volt , 2 hét után kiengedik. Annyi szokott történni, hogy gyógyszert módosítanak vagy emelnek .

Rivotrill , yarocen , akineton, ketilept gyógyszert szed + a vérnyomás és cukor gyógyszert.



2023. jún. 28. 08:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, ha nincs támogató közeged, hogy közösen otthonba tegyétek, akkor rámegy az életed.

El tudsz költözni a gyerekekkel? A férjed nem látja a valósagot, benne az a torzítás, hogy hát mégiscsak az anyja. A valódi érzelmi bantalmazó a férjed. Ha lenne esze, lenne benne szeretet, nem hagyná, hogy a felesége kinlodjon, hanem szakemberek segítségével megoldanázok, hogy legyen vin-vin.

Nem fog változni. Itt változtatni kell. Azt pedig csak te tudsz, mert te latod jól a dolgokat. Azzal tudsz, hogy elköltözöl.

2023. jún. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szeretem a párom , utcára nem szeretné tenni az édesanyjat . Amit valahol értek ,de én egyre nehezebben viselem. A gyerekek szerintem veszélyben vannak a közelében. Szeretném, hogy elmenjen és nyugodtan éljünk .
2023. jún. 28. 12:02
 3/11 anonim ***** válasza:
És akkor mi a terv?
2023. jún. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezért kérdezem , hogy van e szociális alapon működő intézmény , klub , bármi , ahová picit ellehet vinni . Hátha valaki jártas ilyenben és van valami ötlete.
2023. jún. 28. 12:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Olyan emberrel kell összefognod, aki ugyanazt a valóságot látja, mint te. Ez lehet a férjed valamelyik rokonja, testvére vagy az anyós testvére. Aki ismer titeket. Együtt bújni a netet, lakóhely szerinti családsegítőt felkeresni, akár lakóhely szerinti facebook csoportban kérdezni. Már névtelenül is lehet sok csoportban kérdezni. Van ilyen ember?
2023. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Van ilyen ember , aki látja a valóságot, de segíteni egyik se segít . Páromnak van öccse , egyedülálló . Büdös életbe nem vállalná be az anyját,mert tudja , hogy élhetetlen .
2023. jún. 29. 04:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi van most veletek, kérdező?
2023. szept. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy , hogy érdeklődsz.. Volt nyáron kórházban. Gyógyszert váltottak, hol jobb , hol rosszabb . Annyi a változás, hogy a párom is látja már a gondot .
2023. okt. 3. 02:41
 9/11 anonim ***** válasza:
A háziorvos vagy a pszichiáter szerintem tudna segíteni az elhelyezésében. Kérdezzétek meg őket.
2023. okt. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
szia, mi történt azóta? Remélem jobban vagytok
febr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!