Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pánikbetegség, pszichiátriai...

Pánikbetegség, pszichiátriai betegség egészségkárosodásnak számít? Jogosult lehet emiatt valaki szociális segélyre?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok, nem járok ki.Most fht-t kapok.Egy ügyintéző szerint kérnem kellene papírt a pszichiátertől és átmehetnék szociális segélyre.Ez igaz?Vagy rehabilitációs járadékot próbáljam meg?Háziorvosom szerint leszázalékolni ilyen fiatalon nem fognak, pedig vannak egyéb egészségügyi problémáim is, de ez akadályoz legjobban.37 éves vagyok.
2012. okt. 31. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem is azt mondta a pszichiáterem, hogy ilyen fiatalon leszázalékolni nem fognak. én szociális segélyen vagyok, ebbe bolondultam bele. vagy eszem, vagy lakom valahol. most volt öngyilkossági kísérletem, bent azt mondták a klinikán, hogy próbáljam meg a leszázalékolást, mert nekem is vannak egyéb betegségeim...a háziorvosoddal kell konzultálnod, ő meg tudja mondani. én tudom, hogy fel fogom adni, mert senkim sincs.bocsi jelenleg valakinél lakom, mert egyedül nem lehetek. anyám sem él. most is be vettem egy csomó gyógyszert, de csak felébredtem. a fene egye meg. próbáld meg. nekem még így is javasolták, hogy szoc. segélyen vagyok. veszteni csak annyit vesztesz, hogy nem kapod meg. én fiatalabb vagyok nálad.
2012. nov. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szociális segélyre én úgy tudom, hogy az lehet, aki előtte munkanélküli volt, együttmműködött a központtal, vagy akinek semmilyen jövedelme nincs, és együtt fog működni vele. ha meg megkapod a másikat a rehab járadékot, akkor meg a családsegítővel kell tartani a kapcsolatot.előző voltam.
2012. nov. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!Akkor Te pánikbetegséggel kapod a szoc segélyt, ha jól értettem?Jó, akkor megpróbálom, hátha sikerül, munkanélküli vagyok már régóta és tartom a hivatalokkal a kapcsolatot.Hát, nehéz ez, igen!

Azért ne add fel, nem szabad!Kitartás!Reméljük a legjobbakat :)

2012. nov. 1. 18:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Én most kezdtem el ilyen területen dolgozni. Rehab járadékot próbáld meg elintézni, jár neked
2012. nov. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem én nem a pánikbetegségre kapom a szoc. segélyt.(én csak szorongok nagyon az emberektől, kerülöm őket, főleg a férfiakat, de ez sem véletlen.) csak elvesztettem a munkahelyem, üzemorvos miatt, és régóta nem találtam munkát, de most a pszichiátriai klinikán mondták, hogy próbáljam meg,(öngyilkossági kísérlet miatt voltam bent), szívműtétre előjegyezve, munkám nincs, lakásom nincs, most valakinél lakom, de szerintem november végén innen is kitesznek. de én megpróbálom a leszázalékolást, ha nem sikerül, akkor az utolsó megoldás. megyek anyám mellé. ő már nem szenved. bocsi mindenkitől. és aki gyávának tart sajnálom. tudom, hogy sok embernek sok a gondja. 20 év szenvedés. befejeztem, vagyis érzem, hogy befejezem. mert bosszant, hogy sok fiatal éli az életét az apja, meg az anyja pénzén, lerészegedik, meg követel holott az a pénz nem a fán terem. de már nem érdekel ez sem. valószínű én megyek vissza a klinikára, hogy nem jól állították be a gyógyszereimet, ha addig fel nem adom:(
2012. nov. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!