Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Felírt gyógyszernál, hogy...

Felírt gyógyszernál, hogy lehet megnézni a pontos adagolást ?

Figyelt kérdés

Háziorvosom felírt 1 gyógyszert, reggel 1, este 1 dbot, de a patikus amikor kiváltottam 1x1et írt fel a dobozára, ez mit jelent ?


Egy másik gyógyszert is kiváltottam akkor, ahhoz nem kaptam adagolási javaslatot, mert a fogorvos írta fel, de arra pedig 2x1et írt rá.


Nem tudnám valahol leelenőrizni ? Esztben néztem az erecepteket, de csak a gyógyszer neve meg ilyesmi van odaírva.


2023. jún. 28. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
A betegtájékoztató, mint szó, mond valamit?
2023. jún. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
A reggel 1-este egy egyenlő az 1x1-el. A 2x 1 ugyanez.
2023. jún. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, a patikus simán elnézhette. Az a fontos, amit a doki mondott.
2023. jún. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó írja, amit az orvos mondott. De q betegtájékoztatót is megnézése, azon rajta van a szokásos adagolás.
2023. jún. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Betegtájékoztatóban nincs leírva, 1x1 nekem az 1darabot jelentene, de ugye a doki mást mondott.


Szerintem is elírta a patikus, de biztos amit biztos, rákérdezek holnap a háziorvosomnál, csak egy felesleges kört akartam elkerülni azzal, hogy esetleg az ESZTn fent van az adagolás, de nem találtam semmit.

2023. jún. 28. 18:30
 6/13 anonim ***** válasza:

"Betegtájékoztatóban nincs leírva"


Olyan nincsen.

2023. jún. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De van, az van oda írva: "mindig a kezelőorvosa által elmondottaknak megfelelően szedje"
2023. jún. 28. 18:35
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Tehát beleírták, hogy ORVOSI rendelvény szerint dozírozd. Mit nem fogtál fel ezen?
2023. jún. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Azt, hogy a patikus más adagolást írt fel a gyógyszer dobozára.

Illetve a kérdésem másik fele az volt, hogy esetleg Eszt felületen lehet e ellenőrizni.


Régen amikor kaptam egy sima receptet arra rendesen felírta az orvos az adagolást, így tuti nem felejtetted/rontottad el, de most ugy már felhő alapú rendszer van.

2023. jún. 28. 18:39
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

"Azt, hogy a patikus más adagolást írt fel a gyógyszer dobozára."Ű


A patikus orvos?

2023. jún. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!