Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmondjam a dokinak hogy...

Elmondjam a dokinak hogy csökkentettem a gyógyszerszedésem, vagy ne?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva kell visszamennem pszichiáterhez. Pánikbetegség miatt járok, már egy ideje szedek rá gyógyszereket, és már sokat javult az állapotom, úgyhogy elkezdtem kicsit csökkenteni a gyógyszereken, mert nem akarok függő lenni, csak addig akartam szedni őket amíg muszáj hogy újra legyen életem. Ő viszont azt mondta szedjem még ugyanúgy mint eddig.

Szóval nem tudom elmondjam-e hogy az utóbbi hetekben szép fokozatosan csökkentettem kb. felére a gyógyszeradagomat, vagy inkább mondjam azt hogy szedem még rendesen?



2023. jan. 1. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Mondd el!
2023. jan. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Jobb ha tud róla.
2023. jan. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Minek jársz dokihoz, ha "Te tudod" mennyit kell szedni.
2023. jan. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Milyen gyógyszert csökkentettél?
2023. jan. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Antidepresszánst legalább 6 hónapig szedni kell különben hamar visszatérhetnek a rohamok. Mindenképp szólj róla nem te leszel az első páciense aki magának állítgatja a gyógyszereit.
2023. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hajaj, menj el és mondd el. Nem fogja leszedni a fejed érte, de örülni sem fog neki.

A gyógyszert mindig úgy kell szedni, ahogy az orvos előírta. Tipikus hiba, hogy amikor azt érzi a páciens, hogy nincs problémája, akkor nem vagy kevesebb gyógyszert szed. A központi idegrendszer, meg ezek a gyógyszerek nem így működnek.

+1: antidepresszánsra NEM lehet ráfüggeni. Meg kéne bízni az orvosban, hogy nem fog addiktív szerekkel tömni téged, mert neki sem érdeke. Nyugtatót már így is csak személyivel lehet kiváltani, és azt nem szeretik felírni, csak a kezelés elején. A nyugtató az ami addiktív, a többi nem.

2023. febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
jobb,ha nem mondod el neki,mert szívinfarktust fog kapni.a drogot érdekből írják fel,nem azért, mert olyan fúdenagyonjók.
2023. febr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

7-es: jó nagy hülye vagy

Nem viccből vannak a pszichiátriai gyógyszerek. Nem drogok, mert full máshogy működnek. A nyugtatókon kívül nem is lehet ráfüggeni ezekre a szerekre.


Mondd el a dokinak mindenképpen. Jobb ha tud róla.

2023. febr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
#8 NEKEM NE SZÓLJ BE!! Én nem bántottalak,te se bánts! Aki bánt valakit,az csak saját magát minősíti. Gyűlölöm, ha beszólnak,mert aki beszól, annak csak magával van baja.
2023. febr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%

De beszólok, minden jogom (és emberi kötelességem is) mert veszélyes és felelőtlen tanácsot adsz a kérdezőnek. Akár életveszélyes állapotba is kerülhet, ha nem úgy szedi a gyógyszereket, ahogyan azt az orvos előírta.

Egyikünk sem szakavatott, nem tudhatjuk mit miért írt fel és milyen következményei vannak, ha nem az előírás szerint szedi őket. Itt akár a dózis módosítása is bőven okozhat problémát. Nem is tudjuk mit szed a kérdező.

Nem bántásból írtam, hanem azért, hogy tudd mit csniálsz. Amúgy meg teljesen anonim az oldal. Figyelmen kívül tudod hagyni, ha valaki nem ért egyet veled, nem? Tessék lepontozni, a kérdező meg majd eldönti kinek hisz.

Az orvosok a barátaink. Felesküdtek arra, hogy gyógyítanak.


+1: Van bajom magammal, igen. Jómagam is mentális betegségben szenvedek: bipoláris vagyok. De azt nem fogom hagyni, hogy random megmondóemberek hülyeséget mondjanak egy másik mentális beteg embernek. A gyógyszereket olyan mennyiségben és olyan gyakorisággal KELL szedni, ahogy azt a kezelőorvos felírta. Nincs ez máshogyan cukorbetegeknél, vérnyomásosoknál, parkinsonosoknál, egyéb betegeknél sem. Vagy szerinted az orvos azért tanult 10 évet, azért szakvizsgázott le, azért tette le az orvosi esküt, hogy direkt ártson a betegnek?

2023. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!