Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi várható a keresztszalag...

Mi várható a keresztszalag pótló műtét után?

Figyelt kérdés

Elnézést, hogyha hosszú lesz!


17F vagyok, 12 éve focizok. Sajnos idén április 8-án ("húsvéti ajándék") egy meccsen rosszul fordultam, ill. el is találták a jobb térdemet, ami a mozdulat hatására kifordult. Azonnal erős, szúró fájdalmat éreztem és nem tudtam megmozdítani sem. Az akkori edzőm azonnal jött, lefújta jégspray-jel, ill. hívták a mentőket. A kórházban MR-t csináltak, ami kimutatta, hogy az elülső kereszt- és a külső oldalszalag tejes, míg a belső oldalszalag részlegesen elszakadt, a meniscus-ból (gyűrűporc) is egy nagyobb darab levált. Június 5-én levették a fekvőgipszet. Akkor artroszkóppal az oldalszalagokat és a meniscust megoperálták. Július 17-én megyek keresztszalag-pótlásra. A sérülés nagysága miatt hamstring- és achilles inakból fognak új ínt csinálni és az lesz a sérült szalag helyére áthúzva.


Még februárban kiderült, hogy nyártól (hivatalosan tegnaptól) új csapathoz kerülök. A korábbi csapatom felnőtt szinten is stabil Megye II. osztályú. Sok esélye sem eredmények, sem pénzügyi, sem utánpótlás okokból nincs magasabb osztályba kerülni. Az új csapat viszont Megye I-es felnőtt csapattal rendelkezik és ott is az első harmad végén, második harmad elején. Stabil utánpótlása van. Ráadásul tőlünk bejárható közelség, és a sulihoz is közelebb van. A szerződésben benne volt, hogy amennyiben még a szezon hátralévő részében megsérülök, akkor a sérüléstől számított 30 napon belül visszaléphetnek a vásárlástól. Utolsó pillanatban (május 8.) erősítették meg, hogy nem kívánnak a megvásárlásomtól eltekinteni, viszont lehetőségként felajánlják, hogy menjek vissza kölcsönszerződéssel a nevelőegyesületemhez. Ezzel mi nem szeretnénk élni, viszont a klub igen.


Nekem az lenne a kérdésem:

- Mire számíthatok a műtét után?

- Meddig tarthat a rehabilitáció és az egyébként miből áll?

- Lesz-e olyan a térdem, mint a sérülés előtt volt?

- Szeptembertől mehetek majd suliba? (április 5-e óta nem voltam)

- A burkoló és a festő, mázoló, tapétázó szak (ezeket tanulom) mennyire jó egy ilyen sérülés után? Mi a vélemény az ács, állványozóról, amit még szeretnék letenni?

- Mikor mehetek vissza focizni?



2023. júl. 2. 11:20
 1/1 A kérdező kommentje:

- Mire számíthatok a műtét után?


- Meddig tarthat a rehabilitáció és az egyébként miből áll?


- Lesz-e olyan a térdem, mint a sérülés előtt volt?


- Szeptembertől mehetek majd suliba? (április 5-e óta nem voltam)


- A burkoló és a festő, mázoló, tapétázó szak (ezeket tanulom) mennyire jó egy ilyen sérülés után? Mi a vélemény az ács, állványozóról, amit még szeretnék letenni?


- Mikor mehetek vissza focizni?

2023. júl. 2. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!