Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire helyettesítheti a CT...

Mennyire helyettesítheti a CT a vastagbél tükrözést?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy létezik CT kolonoszkópia. Aminél nem dugnak semmit sehova, de elvileg mégis teljes képet ad. Nem tudom, hogy ez mennyire fedi a valóságot.

2023. júl. 31. 20:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha mintát kell venni, akkor gondolom kevés, bár lehet, hogy megoldják. Amúgy szerintem ott egy ct sokkal több információt nem ad, mint egy jó ultrahang készülék egy profi orvossal.
2023. júl. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

1!


A ct lehet,hogy látja a polipot.


Most voltam tükrözés előtt ultrahangon. Mondta a szonográfus,hogy az uh nem látja a polipot,csak a nagy elváltozásokat.

2023. aug. 1. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, szonográfus mondta ezt, ultrahanggal beleket nem lehet érdemben vizsgálni. CT semennyire nem helyettesíti a colonoscopiát, azzal maximum virtuálisan lehet végig járni, viszont nem lehet csinálni semmit, ha látnak ott valamit, ha meg mégis van ott valami, akkor úgyis kell tükrözés, effektíve csak negatív esetén van jelentősége, másra nem jó, plusz sok a sugárterhelés.
2023. aug. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy szonográfus jó eséllyel látná nyomait ha szűkületed lenne, láthatná ha vastagbél fala meglenne vastagodva, ami lehet gyulladástól, poliptól akár, de daganattól, divertikulumtól is talán. Látja többnyire a vastagbél haustratióját, ha nem látja az pl. CU-ra utalhat, a terminális ileum és a felszálló vastagbél látszik ultrahangon a legjobban. Ez utóbbi helyeken ha gondot lát, akkor az Crohnra utalhat. Azt is láthatja továbbá, ha ödéma van a vastagbél mentén, netán abnormális nyirokcsomók, amik szintén gyulladásra utalhatnak. Minél tapasztaltabb a szonográfus és minél kifinomultabb készüléke van, annál nagyobb eséllyel látja a fentieket. Vélhetően egy magán radiológián modernebb, jobb eszközök vannak, mint egy állami rendelőben. Persze kivételek lehetnek.
2023. aug. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2 vagyok. Nekem pl negatív lett az uh,de elküldött tükrözésre. Nem mondott semmit. Lehet,hogy látott valamit, de nem mondta? 😞
2023. aug. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ki küldött el tükrözésre? Miféle panaszaid voltak?
2023. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A háziorvos mondta,adott is beutalót. Erős hasi fájdalom a jobb borda alatt. Se feküdni,se ülni nem bírtam 4 napig.

A családunkban halmozódik a vastagbélrák. Anyukám az ötödik...


22:30-ig voltam a sürgősségin infúzión. Ott csak vérvétel volt,nem csinálták meg az uh-t. Másnap kellett magánban....


Kb ennyi. Nem derült még ki,hogy mi volt. Szeptember 21-re kaptam időpontot. 40 éves nő vagyok.

2023. aug. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Annyi biztos, hogy nem epe,nem máj. Vastagbél probléma.
2023. aug. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
És az uh-n is mondta a doktornő,hogy menjek el a tükrözésre.
2023. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Jó kis kilátások 40 évesen...gondolom,már tele vagyok polippal. Mint a családban mindenki. Jobb oldalon teljesen fel voltam puffadva.
2023. aug. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!