Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres széklet, milyenek a...

Véres széklet, milyenek a kilátásaim?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok. Pár napja egy vérfoltot vettem észre a székletemen. Az azt követő székletemen ránézésre nem volt semmi, ma reggel viszont megint vért vettem észre rajta. A vér mennyisége nem sok, színe inkább világosabb, nem alvadt, fekete vagy bordó, de nem is rózsaszín vagy nagyon élén piros. Csak a székletemen látszik, törlés közben nincs vér. Egyéb hasi vagy bármilyen más eredetű fájdalmam nincs.

Természetesen elmegyek vele orvoshoz, megnézetem.

Azonban szerintetek mennyi az esélye, hogy komoly baj áll a háttérben? Gondolok itt daganatra,rákra vagy gyógyíthatatlan/nagyon nehezen gyógyítható, rossz kilátású (esetleg halálos) betegségre.

A normális válaszokat megköszönöm!

Mennyire kell aggódnom?



2023. júl. 23. 11:28
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű aranyér.


Nincs egyéb tüneted (1 is elég)?

Viszkető végbél, szúró érzés lent, alhasi fájdalom.

Sok sétálás után esetleg véres wc papír?


Ha ezek akkor valószínű aranyér.


Ebben az életkorban ritka a daganat.


Ha nem nagyon akarod rávenni magad az orvoshoz menéshez és tudsz rá pénzt fordítani, akkor előtte tennék egy próbát ezekkel:


Detralex 500 mg - vény nélkül kapható. Ha aranyered van kb. 2 nap alatt megszűnik a panaszod.

Reparon kenőcs, ezt pedig helyileg kell kenni.

Általában az egyik is elég szokott lenni, mind a kettőt akkor alkalmaznám ha nagyon biztosra akarsz menni.


Én a Detralexre szavaznék első körben amúgy. Ha szeded 2-3 napig az előírt adagolásban és utána is lesz panaszod, akkor kezdhetsz úgy a háziorvosnál, hogy mi a panaszod. Szedtél rá detralexet és továbbra is fennáll.

(Bár szerintem aranyér és ezzel le is tudod ezt a fölösleges kört)


Az aranyér viszont nem életkorfüggő, akár általános iskolás gyermeknek is lehet, inkább genetika és hajlamfüggőség.

2023. júl. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

A nagy dolgok milyen gyakoriak?

Nekem is hasonló, inkább rosszabb a helyzet. Elkezdtem leirni, de túl hosszú lenne.

Nekem a doki azt mondta, kenegessem ezzel, azzal, meg vannak gyógyteák. Ennyi.

2023. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

Az orvosi procedúrát egyébként így kell elképzelni:


vérvétel


fizikális vizsgálat (oldalra kell feküdni letolt gatyával, és ujjal megvizsgálják, hogy ujjmélységig esetleg lesz-e vér a kesztyűn, a szitu inkább kellemetlen, meg az érzés minimális)


kérhetnek székletmintát


Szóval én futnék inkább egy kört vény nélküli aranyérre ajánlott gyógyszerrel. Patikában segítenek, ha esetleg elakadsz. Amennyiben az lesz, akkor megúszod a fent leírtakat. Plusz utána jó eséllyel készülhetsz lelkileg, hogy többször lesz még ilyen eset, mert az aranyér elég sűrűn kiújul, de legalább nem esel pánikba, hogy egyéb betegség van mögötte.

2023. júl. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Nagyobb a baj, ha lehajolok enyhe alhasi fájdalmam van
2023. júl. 23. 11:45
 5/35 A kérdező kommentje:
#2es a nagy dolgokkal nem volt baj, napi 1-2 normális állagú, esetenként 2 naponta 1 szintén normális állagú.
2023. júl. 23. 11:46
 6/35 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy aranyér, sőt valószinű.

De menj el dokihoz. Igen, kellemetlen, de egyszer ki lehet birni.

Ő lát el biztos infókkal. Gyógyszerrel, táplálkozási tanácsokkal.

Ha én kibirtam 2x, te is kibirod ;)

2023. júl. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Arra gyanakszom, hogy az alhasi fájdalmam és a verés széklet komolyabb bélrendszeri probléma. Elmegyek orvoshoz, de nagyon félek a vastagbél és végbélráktól.
2023. júl. 23. 11:48
 8/35 A kérdező kommentje:
*főleg ilyen fiatalon
2023. júl. 23. 11:48
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es válaszoló direkt kitért rá, hogy van-e alhasi fájdalmad az aranyér kapcsán.


Akkor még nem is írtad panaszként.

Fejfájás esetén se agydaganatra kell gondolni.


Viszont abban igazat adok, hogy az orvosnál pontosabb diagnózist senki sem fog adni. Háziorvos segít intézni a folyamatát.

2023. júl. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Tapogasd meg magad (végbél) kívül belül, hogy van e pukli/csomó.

Kb kizárt, hogy rák.

2023. júl. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!